Ugdymo įstaigose paminėta Vasario 16-oji

Kauno r. Kačerginės mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo „Laukinėtojų“ grupės vaikai kurdami neįprastus rankdarbius pasitiko Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją. Gimtinės spalvų įkvėpti mažieji kartu su savo mokytojomis tęsia Lietuvos valstybės atkūrimo istoriją, iš mažų širdelių dovanodami trispalvius ledo kūrinius savo tėvynės gimtadieniui. Veiklos metu vaikai susipažino su mūsų aplinkoje nuo seno augančiomis įvairiomis gamtos medžiagomis: gilėmis, samanomis, rugių varpomis, džiovintomis katpėdėlėmis, erškėtuogėmis ir kt. Vaikai analizavo spalvų gamą. Ruošdami darbelius buvo akcentuotos mūsų vėliavos spalvos: geltona, žalia, raudona. Darbeliai lavino vaikų fantaziją, ką galima sukurti lauko sąlygomis. Ugdytiniai buvo mokomi optimizmo, kad visais metų laikais galima kurti, pastebėti gamtos pokyčius, jos natūralias spalvas ir pasitelkus savo fantaziją kurti nuostabius darbelius. Ledo kūrybos ekspoziciją vaikai savo rankelėmis pakabino V. Mykolaičio-Putino gatvės ruože, pro kurį praeina daug miestelio gyventojų, šiaurietiškojo ėjimo entuziastų ir savaitgalį Kačerginę lankančių miestelio svečių.

 

Dovilė Mikuckienė

Kauno r. Kačerginės mokyklos-daugiafunkcio centro direktorės pavaduotoja ugdymui

 

 

Vasario 16-oji. Išradingos vaikų dovanos Lietuvai

 

Graži tu, mano brangi tėvyne,

Šalis, kur miega kapuos didvyriai:

Graži tu savo dangaus mėlyne!

Brangi: tiek vargo, kančių prityrei.

Maironis

 

Šlienavos pagrindinės mokyklos bendruomenė pasveikino Lietuvą, ko gero, svarbiausios šventės – Vasario 16-osios – proga. Šventinį rytmetį pradėję giedodami Tautišką giesmę, vėliau mokiniai susidomėję klausėsi nepriklausomos Lietuvos „gimimo istorijos“. Priešmokyklinės ugdymo grupės ir pradinių klasių mokinius su istoriniais faktais supažindino pradinių klasių mokytoja Ina Banevičienė, o vyresniesiems apie tai pasakojo istorijos mokytojas Povilas Mikalauskas.

 

Žodį suteikus mokiniams – kaip iš gausybės rago pasipylė dovanos Lietuvai: mokiniai nuoširdžią meilę Lietuvai išreiškė piešiniais, skaitė eiles, siuntė gimtajai šaliai muzikinius sveikinimus – vieni grojo pianinu, akordeonu, smuiku (Vaikų meninės raiškos studijos vadovė Asta Čistovienė), o kiti pristatė skaitmenine „Blob opera“ programėle sukurtus muzikinius kūrinius (kaip tai padaryti, mokinius išmokė muzikos mokytoja Aistė Juškaitė-Lukianskienė).

 

Labai įdomu buvo stebėti originalius mokinių ir jų tėvelių sukurtus trispalvius patiekalus, tarp kurių, be abejo, buvo ir trispalviai didžkukuliai!

 

Pirmokučiai sveikino gimtąją šalį skrydžiu Lietuvai – lankstė trispalvius lėktuvėlius ir juos skraidino, simboliškai primindami legendinį Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydį. O štai ketvirtokai – darė sniego angelus, kad jie kartu su jais saugotų tėvynę.

 

Su šventinio rytmečio Lietuvai skirtomis akimirkomis galite susipažinti čia, mažųjų mokinių darbų galerija yra čia.

 

Graži tu, mano brangi tėvyne,

Šalis, kur miega kapuos didvyriai!

Ne veltui bočiai tave taip gynė,

Ne veltui dainiai plačiai išgyrė!

Maironis

 

Ilona Surgautienė

Šlienavos pagr. m-klos pradinių klasių mokytoja

 

 

Vasario 16-oji. Bendruomenė sukūrė vėliavą Lietuvai

 

„Kiekvienas žmogus savo tėvynės turi ieškoti savo širdyje“ (Vydūnas).

 

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – svarbi visiems lietuviams. Tad nuo mažų dienų privalu ugdyti vaikų pilietiškumą, padėti būsimiems piliečiams suvokti svarbių datų ir simbolių reikšmę.

 

Vilniaus lopšelio-darželio „Delfinukas“ vaikai ir auklėtojos įvairiais darbeliais drauge šventiškai puošė savo aplinką. Darželyje eksponuojama vaikų piešinių parodėlė „Lietuvėle, tu graži“, o edukacinė paroda „Mano Lietuva“ padabino medžius karpytomis širdelėmis, šaldytomis figūromis ir piešiniais ant sniego.

 

Jau ne pirmus metus Vasario 16-osios proga organizuojamos įsimintinos akcijos: didžiausia širdis, didžiausia vėliava Lietuvai. Šios akcijos užfiksuotos lopšelio-darželio „Delfinukas“ „Rekordų knygoje“.

 

Šiais metais visa darželio bendruomenė sukviesta naujam rekordui – nuspalvinti vėliavas, kurios suklijuotos į bendrą vėliavą. Spalvino visi: vaikai, auklėtojos, padėjėjos, virėjos, administracijos darbuotojos. Išmatavome ir suskaičiavome: vėliavos ilgis – 34,58 metro, ją sudaro 118 piešinių.

 

Didžiuojamės savo sukurta vėliava ir dovanojame ją Lietuvai.

 

Gintarė Pečiulienė

Vilniaus l.-d. „Delfinukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.