Tvarios Kalėdos Kėdainių profesinio rengimo centre

Vilija Bakutytė
,
projekto koordinatorė

Kėdainių profesinio rengimo centras 2022 metais įgyvendina programos „Erasmus+“ mažos apimties partnerystės bendrojo ugdymo sektoriuje projektą „EcoShool“ (Ekologinė mokykla). Projekto tikslas – formuoti mokinių ekologines nuostatas, mokyti juos prisiimti atsakomybę už žmogaus veiklos sukeltus pokyčius gamtai. Gruodžio mėn. buvo organizuojamos projekto veiklos, kurios prisidėjo prie projekto tikslų siekimo ir Centro erdvių dekoravimo Kalėdų šventei. Projekto darbo grupė inicijavo alternatyvą įprastai Kalėdų eglutei, o suvirintojo profesijos mokiniai kartu su profesijos mokytoju V. Čerkausku sukūrė Kalėdų eglutę ir jos žaislus iš praktinio profesinio mokymo proceso metu likusių metalo atraižų.

 

 

Kita projekto veikla, subūrusi mūsų bendruomenę – kalėdinio vainiko pynimo edukacija. Kalėdinius vainikus dekoravome vasaros metu surinktomis gamtinėmis medžiagomis. Tačiau daugiausiai susidomėjimo ir aktyvumo sulaukė  konkursas „Kalėdinis ekolangas“. Centro bendruomenė sukūrė netradicinius kalėdinius akcentus iš antrinių ir tvarių žaliavų. Komisija įvertino bendruomenės pastangas ir apdovanojo tvariausią kompoziciją, kurią maisto pramonės darbuotojo ir virėjo profesijos mokiniai sukūrė iš imbierinių sausainių ir džiovintų apelsino riekelių. Originaliausia išrinkta kirpėjo profesijos mokinių kompozicija, kurioje buvo panaudoti nukirpti klientų plaukai. Kruopščiausios kompozicijos nominacija atiteko apdailininko profesijos mokiniams, kalėdinį langą papuošusiems eglute iš kiaušinių dėžučių. Daugiausia bendruomenės simpatijų socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje sulaukė IIB klasės gimnazistų kompozicija. O konkurso nugalėtojais tapo pirmo kurso suvirintojo profesijos mokiniai, kurie sukūrė kompoziciją „Vyriškas žvilgsnis į Kalėdų alėją“.

 

Visos šios projekto veiklos skatino bendruomeniškumą, kūrybiškumą, prisidėjo prie tvaresnių kalėdinių papuošimo idėjų įgyvendinimo ir džiugios šventinės nuotaikos  sukūrimo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.