Pasirašyta šakos kolektyvinė sutartis su Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesine sąjunga

Gruodžio 23 d. švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ir Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesinės sąjungos pirmininkė Jolita Andrijauskienė pasirašė Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį. Joje susiderėta dėl švietimo įstaigų vadovų darbo, ekonominių ir socialinių sąlygų gerinimo.

 

Sutartyje numatyta pagal valstybės finansines galimybes toliau palaipsniui didinti valstybinių ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų, taip pat švietimo pagalbos įstaigų vadovaujančių darbuotojų pareiginės algos koeficientus.

 

Sutartyje įteisinta nuostata šios profesinės sąjungos nariams už darbą poilsio ar švenčių dienomis mokėti dvigubą darbo užmokestį arba atitinkamai ilginti kasmetinių atostogų laiką. Profesinės sąjungos nariai turės teisę į 3 papildomas apmokamų kasmetinių atostogų dienas, 2 apmokamas darbo dienas sveikatai gerinti ir iki 10 apmokamų darbo dienų mokymosi atostogų.

Sutartis galios iki 2024 m. gruodžio 31 d.

 

Sutarties projekto nuostatoms įgyvendinti 2023 m. valstybės biudžete numatyta 25,9 mln. Eur, kurie skiriami švietimo įstaigų vadovaujančių darbuotojų darbo užmokesčiui didinti.

 

Nuo 2023 m. sausio 1 d. mokyklų vadovų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai didės 18 proc., o pareiginė alga (kartu su bazinio dydžio padidinimu) nuo 2023 m. sausio 1 d. išaugs 21 procento. Tais pačiais tempais padidės ir mokyklų vadovų pavaduotojų bei ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų koeficientai. Nuo kitų metų pradžios padidinus švietimo pagalbos įstaigų vadovaujančių darbuotojų minimalias koeficientų ribas, bus atsisakyta jų pareiginės algos koeficientų intervalų, o naujieji koeficientai bus ne mažesni nei iki šiol nustatytos maksimalios intervalų ribos.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.