Tropikai pas mus

Birželio 29 diena – Tarptautinė Tropikų diena. Atogrąža (dar kartais vadinama tropikai) –Žemės geografinės lygiagretės – yra tolimiausia nuo pusiaujo vieta, kurioje Saulė vieną kartą per metus pasiekia zenitą (šiauriniame pusrutulyje tai vyksta vasaros saulėgrįžos, o pietiniame – žiemos saulėgrįžos metu). Ties atogrąža tai atsitinka vieną dieną per metus, artėjant prie pusiaujo tai atsitinka du kartus per metus. Pačiame pusiaujyje saulė zenite būna du kartus per metus – pavasario ir rudens lygiadienių metu. Tarp atogrąžų plyti tropikų zona.

 

Kauno lopšelio darželio „Žingsnelis” mokytojos (Kristina Saulevičienė, Julita Leckienė, Viktorija Čeponytė) norėdamos paminėti šią dieną, suorganizavo „Drugelių” ir „Zuikučių” grupėms rytmetį „Tropikai pas mus”. Persirengusios havajietėmis mokytojos rytmetį pradėjo havajietišku šokiu. Papasakodamos vaikams apie tropikus, parodydamos tropikų vaizdus jos ugdytinius pakvietė kurti tropikų gamtos paveikslą. Vaikai spalvino įvairius augalus, gyvūnus, juos iškirpo, lipdė ant didelio popieriaus lapo, taip kurdami bendrą paveikslą. Ir, žinoma, rytmetys kaip visuomet neapsėjo be šokių. Smagu buvo pajusti tą havajietišką ir tropikų gamtos dvasią.

 

Kristina Saulevičienė, meninio ugdymo (muzikos) mokytoja ekspertė,

Julita Leckienė, mokytoja,

Viktorija Čeponytė, vyresn. mokytoja.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.