Trečiasis „Erasmus+“ projekto partnerių susitikimas

Jurgita Nagienė
,
Telšių l.-d. „Eglutė“ auklėtoja metodininkė
Lina Sakienė
,
vyr. logopedė

Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogai, dalyvaudami „Erasmus+“ (KA2) strateginės partnerystės projekte „Mes mažieji XXI amžiaus tyrinėtojai… pasiruošę nubraižyti žemėlapyje ir užkoduoti savo teritoriją“, gegužės 21–25 d. sulaukė pedagogų iš Italijos, Lenkijos ir Kroatijos mokyklų. Tai – trečiasis partnerių susitikimas.

 

Įstaigos organizacinė komanda ruošėsi ir aktyviai dalyvavo susitikimo su svečiais programoje. Pirmąjį susitikimo rytą projekto partneriai rinkosi į lopšelį-darželį „Eglutė“, kur meninio ugdymo pedagogės (Laima Petrulaitienė ir Angelė Streckienė) buvo paruošusios vaikų koncertinę programą. Pasidžiaugus pasirodymais, partneriai keliavo į grupes, stebėjo atviras veiklas, ugdytinių prisistatymus, džiaugėsi dideliu vaikų susidomėjimu „CodyRoby“ kodavimo žaidimu, parsivežtu iš Italijos. Tądien netrūko ir rimties akimirkų, per kurias pristatyti šalių nuveikti darbai. Taip pat aptarta projekto eiga, numatomos artimiausios veiklos ir jų atlikimo terminai. Norėdami, kad svečiai pažintų mūsų gimtąjį kraštą – Žemaitiją, jos istoriją, pakvietėme apsilankyti Žemaičių muziejuje „Alka“. Čia ne tik sužinojo apie žemaičių tradicijas, liaudies kūrybą, susipažino su muziejuje saugomu Žemaitijos dvarų paveldu ir miestiečių buities eksponatais, bet ir patys dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Piešimas ant stiklo“. Kita pažintis su Lietuva tęsėsi Palangoje, „Gintaro“ muziejuje. Juk ne paslaptis, kad Baltijos jūroje išskalautą gintarą nuo seno vadiname Lietuvos auksu. Projekto dalyviai per pažintinį-edukacinį užsiėmimą plačiau sužinojo apie gintarą, jo atsiradimo istoriją, gydomąsias savybes.

 

Paskutinę dieną vyko susitikimas Telšių rajono savivaldybėje su miesto meru Kęstučiu Gusarovu bei Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiąja specialiste Dalyte Jonavičiene. Per susitikimą pristatyta Telšių miesto istorija, kalbėta apie šalių švietimo sistemas ir aktualijas. Po susitikimo Lietuvoje svečiai išsakė daug šiltų žodžių projekto koordinatorei, darželio direktorei Vitai Gailienei, visiems projekte dalyvaujantiems pedagogams ir mažiesiems ugdytiniams. Svečiai teigė, kad apie Telšius ir darželį parsiveš tik pačius gražiausius prisiminimus ir lauks kito vizito Lenkijoje. O mes, savo ruožtu, džiaugiamės dalyvaudami tarptautiniame projekte, kuriame įgyjame naujos patirties, susipažįstame su kitų šalių švietimo įstaigų veikla, sustipriname ryšius su vietos ir tarptautine bendruomene.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.