Tinklininkė Vytenė Vitkauskaitė: aktyvūs vaikai – sveika visuomenė

„Ikimokyklinio amžiaus vaikams svarbu išbandyti kuo daugiau sporto veiklų“, – sakė paplūdimio tinklininkė Vytenė Vitkauskaitė. Viena geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkių savaitgalį dalyvavo pirmajame šį sezoną Lietuvos mažųjų žaidynių finaliniame festivalyje.

Alytuje vykusiame renginyje susirinko 26 ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo įstaigos iš dvylikos miestų. 156 penkiamečiai dalyvavo specialiose draugyste ir kilniu elgesiu paremtose estafetėse.

 

„Pirmą kartą iš arti mačiau Mažųjų žaidynes ir išsivežiau geriausius įspūdžius. Kitaip ir negalėtų būti, kai vaikai tokie energingi, aktyvūs, o šypsenos tokios plačios“, – džiaugėsi tinklininkė.

Lietuvos mažųjų žaidynės – didžiausias šalyje ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtas sporto ir fizinio aktyvumo projektas, kuriame šiemet iš viso dalyvauja 270 įstaigų. Per jį vaikai susipažįsta su sporto veikla ir olimpinėmis vertybėmis, mokosi bendradarbiauti, ugdosi pozityvų požiūrį į sveiką gyvenseną ir įprotį sportuoti.

„Labai svarbu vaikus jau darželyje supažindinti su fizine veikla ir taisyklingais, nežalojančiais judesiais. Būtent tokiame amžiuje formuojasi įpročiai, kurie lieka visam gyvenimui. Manau, tai kelias į sveikesnę ir sportiškesnę visuomenę. Visiems žinoma, kiek naudos sportas duoda fizine prasme, tačiau sportinė disciplina turi didelę įtaką ir ugdant asmenybę“, – sakė V. Vitkauskaitė.

 

Per projektą vaikai dalyvauja Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) specialistų paruoštose estafetėse. Specialios užduotys yra skirtos vaikų fizinėms savybėms lavinti. Žaidynių dalyviai bėgioja, šuoliuoja, laipioja, mėto, treniruoja pusiausvyrą ir žaidžia.

Sveikatos ir fizinio lavinimo specialistai ikimokyklinio amžiaus vaikams rekomenduoja užsiimti kuo įvairesne fizine veikla ir kuo daugiau judėti. Tokiu būdu lavinami skirtingi judesiai, išvengiama traumų, kurias sukelia pasikartojantys judesiai.

„Ikimokykliniame amžiuje svarbu, kad vaikai pamiltų sportą, o ne išsirinktų vieną sporto šaką. Įvairus fizinis aktyvumas ugdo skirtingas savybes ir padeda išlaikyti vaikų susidomėjimą ir neprarasti džiaugsmo sportuojant. Smagu, kad Mažųjų žaidynėse jie gali išbandyti begalę veiklų“, – įsitikinusi V. Vitkauskaitė.

 

Lietuvos mažųjų žaidynės įtraukia ne tik vaikus, bet ir visą bendruomenę. Į baigiamuosius festivalius palaikyti jaunųjų sportininkų suvažiuoja ir darželių pedagogai, ir palaikymo plakatus bei skanduotes pasiruošę artimieji.

„Tai šventė mums visiems. Dalyvaujame jau ne pirmus metus ir kasmet išsinešame pačias geriausias emocijas. Vaikai džiaugiasi estafetėmis ir galimybe susipažinti su bendraamžiais iš kitų darželių, tėveliams ir mums smagu juos palaikyti. Tai visą bendruomenę vienijantis renginys“, – sakė Alytaus lopšelio-darželio „Girinukas“ pedagogė Irena.

 

Baigiamieji festivaliai – Lietuvos mažųjų žaidynių kulminacija. Trimis etapais vykstantis projektas prasidėjo sausį. Kiti baigiamieji festivaliai balandžio 13 d. vyks Panevėžyje, gegužės 4 d. Jonavoje ir gegužės 11 d. Palangoje.

Verta pažymėti, kad antrajame ir trečiajame etapuose komandas sudaro po lygiai mergaičių ir berniukų.

 

Lietuvos mažųjų žaidynes organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.

 

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.