Parodoje – švietimo ekspertės iš Suomijos ir Belgijos

Utenos Dauniškio gimnazijoje balandžio 24–25 d. vyksiančioje parodoje „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“ lankysis dvi švietimo ekspertės – Elise Tarvainen (Isku Interior Oy, Suomija) ir Anneke Verbeeck („i3-technologies“, Belgija). Jos dalyvauja įvairiuose tarptautinio lygio švietimo renginiuose ir džiaugiasi galimybe pasidalyti savo ilgamete patirtimi bei įžvalgomis su parodos lankytojais.

 

Elise turi milžinišką ekspertinės veiklos švietimo srityje patirtį. Ji aktyviai dalyvavo mokyklos lygmens tobulinimo procesuose, kurie buvo susiję su Suomijos ugdymo programų įgyvendinimu lokaliu lygmeniu. Jai teko dirbti su dešimtimis mokyklų visoje Suomijoje ir padėti jose sukurti bendradarbiavimo kultūrą bei į mokinį orientuotą mokymą(si). Elise sukaupė daug patirties įvairiuose tarptautiniuose projektuose, ypač Persijos įlankos regione. Šiuose projektuose ji kūrė inovatyvias, pasaulinio lygio ugdymo(si) aplinkas, pritaikydama geriausias Suomijos ir kitų šalių švietimo patirtis. Elise kaip kviestinė lektorė dažnai dalyvauja įvairiuose pasauliniuose švietimo forumuose, dalyvavo „TED talks“ Suomijoje. Renginyje „Sumani mokymosi aplinka Suomijos pedagogikoje“ ji pristatys naujos mokymosi aplinkos dizainą, aptars pagrindinius pedagoginės mokymosi ir naujovių aplinkos formavimo principus, atsižvelgdama į naujausius praktinius sprendimus Suomijos mokyklose. Papasakos, kaip mokiniai gali aktyviai dalyvauti savo mokymosi aplinkos kūrimo procese.

 

„Kai dirbi mokytoja mokykloje, skirtoje specialiųjų poreikių turintiems vaikams, esi informacinių technologijų koordinatorė 25 metus, žinai, ko nori mokytojas ir ko jam reikia klasėje. Tapti lektore ir švietimo skaitmeninių priemonių ir įrangos konsultante man buvo svarbus profesinis žingsnis“, – sako „i3-technologies“ švietimo konsultantė Anneke Verbeeck. Anneke dalyvauja įvairiose tarptautinėse parodose, jai nepaprastai patinka mokyti, o ypač – įkvėpti mokytojus visame pasaulyje. „Siekime inovacijų savo klasėje!“ – toks yra Anneke šūkis ir tikslas. Renginyje „Interaktyvių kubų naudojimas pamokose“ ekspertė papasakos, kaip sužadinti mokinių norą mokytis, kaip mokyti(s) įtraukiant judėjimą ir interaktyviomis priemonėmis papildyti pamokas.

 

Kviečiame registruotis į renginius „Sumani mokymosi aplinka Suomijos pedagogikoje“ ir „Interaktyvių kubų naudojimas pamokoje“, susitikti su lektorėmis ir užduoti Jums rūpimus klausimus!

 

Parodą organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Ugdymo plėtotės centras, bendradarbiaudami su Utenos miesto savivaldybe, Utenos švietimo centru ir Utenos Dauniškio gimnazija. Parodos renginius ir kitą informaciją rasite čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.