Tarptautinis „eTwinning“ projektas

Kristina Kalinauskienė
,
priešmokyklinio ugdymo vyresn. mokytoja

Su besibaigiančiais mokslo metais baigėsi ir tarptautinis „eTwinning“ projektas „Eco Friendly Kids“, kuriame dalyvavo ir priešmokyklinio ugdymo grupė „Bitutės“ iš Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ drauge su savo mokytojomis – Kristina Kalinauskiene ir Rasa Sruogiene.

 

Projektas truko 6 mėnesius. Projekto partnerės buvo septynios šalys – Azerbaidžanas (2), Ispanija (1), Lenkija (4), Rumunija (2), Tunisas (1), Turkija (10) ir Lietuva (1). Projekto dalyviai buvo 5–9 metų amžiaus ugdytiniai. Projektu siekta suteikti ugdytiniams daugiau žinių apie tai, kas yra ekologija, kaip mūsų nesaikingas vartojimas ir neatsakingas naudojimasis turimais gamtos ištekliais įtakoja klimato pokyčius. Taip pat buvo kreipiamas dėmesys į gamtos išteklių taupymą, aplinkos puoselėjimą, tvarkymą, atliekų rūšiavimo gebėjimų ugdymą, meilę ir pagarbą gamtos grožiui. Projekto metu gvildentos temos apie nykstančias gyvūnų ir augalų rūšis, daiginami ir sodinami augalai, atliekami eksperimentai apie dirvožemio eroziją, diskutuojama apie oro ir vandens taršą, atliekami tyrinėjimai mėginant sugauti orą ir bandymai prikelti daiktus antram gyvenimui.

 

Pradžioje paskelbtas projekto logotipo konkursas. Gražiausio logotipo rinkėjais buvo patys ugdytiniai. Kiekvienas turėjo galimybę prisijungti prie apklausos, paskelbtos docs.google.com ir balsuoti už jam labiausiai patikusį logotipą.

 

Ugdytiniai dalyvavo bendrose veiklose su kitų šalių vaikais tiesioginiuose nuotoliniuose „Zoom“ susitikimuose, kurių metu iš popieriaus lankstė žuvytę, piešė, ką galima pamatyti savo šalies nacionaliniame parke, mokėsi pasigaminti kompostą, naudojant natūralias gamtos medžiagas. Projekto partneriai–pedagogai buvo pasiskirstę į mišrias tarptautines komandas po 2–4, kurios buvo atsakingos už tam tikros aplinkosauginės potemės koordinavimą ir plėtojimą „eTwinning“ projekto platformoje, dalinosi idėjomis ir mintimis, kokias įdomias ir naudingas veiklas galima būtų pasiūlyti vaikams.

 

Viso projekto metu projekto partneriai intensyviai bendravo ir bendradarbiavo „eTwinning“ platformoje, uždaroje Facebook grupėje, WhatsApp programėlėje ir sukūrė net 6 eKnygas, kuriose sugulė vaikų darbai, veiklos, pasiūlymai, kaip spręsti ekologines problemas. Buvo sukurtas ir bendras  projekto „Eco Friendly Kids“ eLaikraštis.

 

Projekto metu partneriai kvietė vaikams organizuoti akcijas, skirtas pasaulinei Saugesnio interneto dienai („Europe Code Week 2021” renginys), Pasaulinei vandens dienai, Pasaulinei dviračių dienai paminėti.

 

Projekto rezultatai džiugina, nes ugdytiniai pagilino žinias apie ekologiją ir jos problemas, sužinojo, kokie gyvūnai priklauso nykstančiųjų rūšiai ir ką daryti, kad tos nykstančios rūšys išliktų, sužinojo, kad vanduo ir vėjas sukelia dirvožemio eroziją ir ką reikia daryti, kad dirvožemis neirtų, prisiminė, kas teršia orą ir vandenį, ugdėsi atliekų rūšiavimo įgūdžius, sužinojo, kad daiktus galima prikelti antram gyvenimui, ieškojo sprendimų, kaip apsaugoti gamtą. Ugdytiniai atliko eksperimentą „Dirvožemio erozija“, tyrimą „Oro gaudynės“, įgyvendino inžinerinį iššūkį „Oro balionas“, stebėjo virtualų ugnikalnio išsiveržimą „Volcano“ (programėlė Quiver). Projekto veiklas padėjo įgyvendinti ir ugdytinių tėvai, padėdami vaikams atlikti paskirtas užduotis, kai dėl susiklosčiusios pandeminės situacijos didžioji dalis vaikų ugdėsi iš namų.

 

Sulaukėme didžiulio palaikymo ir daug gražių atsiliepimų apie aktyvų įsitraukimą į projekto veiklas, laiku atliktas užduotis iš pačių projekto autorių. Ypač susibičiuliavome su projekto partnere / autore iš Turkijos. Tikime, kad užmegzti ryšiai bus puikus startas naujiems bendriems projektams kurti ir įgyvendinti ateityje.

eKnygas galite pavartyti čia:

  1. „Animal Friendly Kids“
  2. „Water Friendly Kids“ 
  3. „Soil Friendly Kids“
  4. „Air Friendly Kids“
  5. „Recycling Friendly Kids“
  6. „Plant Friendly Kids“

eLaikraštį galite peržiūrėti čia

Pasaulinė vandens diena

Veikla „Ugnikalnis“ (Quiver programėlė)

Eksperimentas „Dirvožemio erozija“

Vaikai apie raganosius

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.