Tarptautinis bendradarbiavimo seminaras Suomijoje

Vaida Bernikienė
,
Šiaulių „Juventos“ progimnazijos anglų kalbos mokytoja

Gegužės 16–18 d. Suomijoje, Lahti mieste, vyko „Erasmus+“ tarptautinis bendradarbiavimo seminaras „Švietimas žalesnei ateičiai – mokyklų vaidmuo skatinant entuziazmą ir ugdant suvokimą apie klimato kaitą“ (angl. „Education for greener future – the role of school in sparking climate awareness and enthusiasm“), kuriame buvo aptartas mokyklų vaidmuo kuriant tvaresnę, ekologiškesnę ateitį. Renginį organizavo Nacionalinė Suomijos „Erasmus+“ agentūra ir Lahti miesto atstovai. Lahti miestas buvo pasirinktas ne atsitiktinai – 2021 m. jis tapo Europos žaliąja sostine.

 

 

Seminare dalyvavo daugiau nei 60 mokyklų, savivaldybių, organizacijų atstovų iš įvairių Europos šalių – Graikijos, Prancūzijos, Portugalijos, Estijos, Lietuvos, Lenkijos, Suomijos, Belgijos ir kt.

 

Renginio metu buvo pabrėžiama, kad mokyklos atlieka pagrindinį vaidmenį informuojant apie klimato kaitą ir atsakomybę už ją, taip pat kaip švietimas gali prisidėti kuriant tvarią ateitį ir paruošti besimokančiuosius priimti tvarų gyvenimo būdą. Kiekvienas turėtų įgyti žinių, įgūdžių ir formuoti požiūrį, kad galėtų aktyviai saugoti mūsų planetos ateitį.

 

Renginyje turėjome galimybę sužinoti, kaip integruoti tvarumo ugdymą į kasdienę veiklą mokykloje: išklausėme teorinių ir įkvepiančių patirčių pranešimų, gilinomės į tyrimų rezultatus, dalyvavome aktyviuosiuose užsiėmimuose, mokėmės naujų metodų, taip pat turėjome puikią galimybę apsilankyti Lahti mokyklose ir iš arti stebėti tvaraus ugdymo procesą.

 

Ugdymo įstaigose daug dėmesio skiriama atliekų rūšiavimui, tvariam vartojimui, sveikai mitybai, fiziniam aktyvumui, asmeninei bendruomenės narių atsakomybei, turimų išteklių naudojimui, mokymuisi gamtoje.

 

Seminaras taip pat buvo puiki galimybė plėsti tarptautinių partnerių ratą, keistis gerąja patirtimi, planuoti būsimus projektus. Tikiuosi, kad per renginį įgyta patirtis padės diegti tvaraus ugdymo pagrindus ir mūsų mokykloje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.