Tarptautinio projekto „Vaivorykštės vaikai“ partnerių susitikimas Lietuvoje

Ausma Šereivienė
,
anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė

Gegužės 26 – birželio 1 d. vyko trečiasis „Erasmus+“ KA2 projekto partnerių susitikimas Lietuvoje. Projekto tema – imigrantų ir pabėgėlių integracija į visuomenę, įvairių tautų kultūrinis paveldas. Šiaulių r. Bubių mokyklos bendruomenė sulaukė mokytojų ir mokinių komandų iš Turkijos, Graikijos, Lenkijos, Rumunijos ir Italijos.

 

Šiaulių r. Bubių mokyklos projekto grupė kruopščiai suplanavo susitikimo savaitės veiklas, aktyviai dalyvavo įgyvendinat planą. Pirmąjį susitikimo rytą projekto partneriai rinkosi į mokyklą, kur jų laukė susitikimas su bendruomene, meninė programa. Po koncerto mokiniai kartu su dailės mokytoja Raimonda Valančiene ir matematikos mokytoja Natalja Kozlova dekoravo specialiai šiai progai paruoštus aitvarus, jais papuošė mokyklos erdves. Aitvaras reiškė situacijos laikinumą: niekada negali žinoti, ką tau atneš rytojus – karą, nelaimes, naujus draugus ar naują šalį. Vėliau mokiniai dalyvavo Lietuvos ugdytinių parengtoje viktorinoje „Vaivorykštės vaikai“ (angl. „Rainbow Children“). Šiai viktorinai jie panaudojo IT įrankį „Kahoot“, o refleksiją sukūrė naudodami programėlę „Quizlet“. Mokytojai tuo metu dalyvavo pirmame projekto susitikime, per kurį pristatė namų darbus, aptarė prieš tai vykusio susitikimo apklausos rezultatus.

Po darbo mokykloje svečiai ir įstaigos bendruomenės nariai vyko į saldainių fabriką „Rūta“, kur apsilankė muziejuje, dalyvavo saldžioje edukacijoje.

 

Antroji susitikimo diena buvo ne mažiau įspūdinga – svečiai kartu su Lietuvos mokytojais ir mokiniais lankėsi sostinėje: grožėjosi Vilniaus katedra ir jos aikšte, Valdovų rūmais, Gedimino pilimi, į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktu Vilniaus senamiesčiu, Užupio Respublika. Bene svarbiausia šios išvykos dalis buvo apsilankymas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje. Šioje įstaigoje svečius pasitiko ministerijos darbuotojai, Jungtinių Tautų atstovė, Ruklos pabėgėlių centro darbuotojos. Projekto dalyviai turėjo galimybę iš pirmų lūpų išgirsti apie pabėgėlių ir imigrantų situaciją Europoje, Lietuvoje, jiems teikiamą pagalbą, Lietuvos pagalbą su šia problema daugiausiai susiduriančioms šalims (pvz., Graikijai, Italijai, Turkijai). Kelionę vainikavo apsilankymas Trakų nacionaliniame parke.

 

Likusiomis susitikimo savaitės dienomis svečiai ne tik aptarinėjo projekto ateities veiklas, susitikimus, bet ir apsilankė Kurtuvėnų regioniniame parke, per ekskursiją daug sužinojo apie Šiaulius, vyko į Klaipėdą ir Nidą, aplankė Kryžių kalną, susitiko su Šiaulių rajono vicemeru Česlovu Greičiumi bei Šiaulių r. Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytiene.

Paskutinę dieną projekto svečiai dalyvavo Šiaulių r. Bubių mokyklos šeimų šventėje. Per šią šventę kiekvienos šalies komanda mokė bendruomenės narius savo nacionalinių šokių. Šventę vainikavo piknikas mokyklos kieme.

Po susitikimo Lietuvoje svečiai išsakė daug šiltų žodžių visiems projekte dalyvaujantiems pedagogams ir mokiniams, susitikimo organizatoriams. Svečiai teigė, kad, nepaisant lietingo oro, apie Bubių mokyklą ir Lietuvą parsiveš tik pačius šilčiausius prisiminimus.

 

Rudenį laukia kitas susitikimas Lenkijoje. O mūsų mokyklos bendruomenės nariai džiaugiasi dalyvaudami tarptautiniame projekte, kuriame įgyjama naujos patirties, susipažįstama su kitų šalių švietimo įstaigų veikla, sustiprinami ryšiai su vietos ir tarptautine bendruomene.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.