Tarptautinio „Erasmus+“ projekto „STEAMuliacija mokiniams“ dalyvių veiklos Turkijoje

Reda Šteimantienė
,
projekto koordinatorė

Kovo 5–11 dienomis tarptautinio „Erasmus+“ projekto „STEAMuliacija mokiniams“ (angl. „STEAMulation for students“) dalyviai iš Šiaulių Lieporių gimnazijos lankėsi Turkijos Izmiro mieste ir tobulino STEAM krypties kompetencijas. Projekto partneriai iš Rumunijos, Ispanijos, Portugalijos ir Lietuvos šio susitikimo metu dalyvavo įvairiose veiklose. Dalyviai daug įdomaus sužinojo tyrinėdami periskopą ir išbandydami jo galimybes. Teko gaminti ir šviesoforą bei rimtai pamąstyti, kaip jį reguliuoti, kad būtų išvengta transporto spūsčių. Labai naudingi buvo robotikos užsiėmimai, kuriuose mokiniai gilino IT kompetencijas, ugdė kritinį mąstymą bei susipažino su kitais šiuolaikinių technologijų privalumais. Kūrybinius gebėjimus projekto dalyviai realizavo meninėje veikloje – tapė paveikslus Turkijoje populiaria Ebru technika, dėl kurios netikėto efekto kiekvienas gali pasijusti tikru menininku. Projekto dalyviams organizuota ekskursija po Izmirą.

 

Projekto partneriai iš įvairių šalių dalinosi patirtimi, idėjomis bei įvairiomis naujomis užduočių atlikimo technikomis. Vertinga tarptautinė patirtis, įgyta dalyvaujant projekto veiklose, leidžia ugdymo procesą kaskart daryti patrauklesnį, įdomesnį, be to, padeda skatinti motyvaciją. Dienos, praleistos atliekant įvairias užduotis, suteikė daug teigiamų emocijų, kurias projekto dalyviai parsivežė namo. Žinoma, susirasta ir naujų draugų, patobulinti komunikavimo užsienio kalba įgūdžiai. Projekto patirtis padės realizuoti ir atlikti naudingas STEAM užduotis toliau tęsiant projekto „STEAMuliacija mokiniams“ integraciją ir įgyvendinimą ugdymo procese.

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal „Erasmus+“ KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.