Ikimokyklinukų žiemos olimpiada

Viktorija Tamulaitė
,
Jonavos vaikų l.-d. „Dobilas“

Judėjimas – tai įgimtas vaiko poreikis, sąlygojantis tinkamą augimą ir vystymąsi. Pastaraisiais metais atlikti moksliniai tyrimai patvirtina, jog optimalus fizinis aktyvumas veikia ir gerina vaiko fizinius, psichomotorinius bei intelektinius gebėjimus. Būtent todėl labai svarbu jau nuo ankstyvosios vaikystės skatinti vaikus būti fiziškai aktyvius kasdien bei padėti atrasti įvairių būdų judėti ir patirti judėjimo džiaugsmą.

 

Aktyvaus gyvenimo būdo skatinimas ypač svarbus žiemą. Šaltuoju metų laiku ypač sumažėja vaikų fizinis aktyvumas, jie daugiau laiko leidžia namuose, o ne pramogaudami ar sportuodami lauke. Siekdama didinti vaikų aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą žiemą, įsitraukiau ir įtraukiau visą darželio bendruomenę į respublikinį projektą „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2022“. Veiklų metu vaikai išbandė įvairias žiemos sporto šakas: slidinėjimą, biatloną, ledo ritulį, akmenslydį, skeletoną, dailųjį čiuožimą, rogučių sportą. Per judriuosius žaidimus ir estafetes ugdytiniai lavino motorinius gebėjimus, fizines ypatybes bei socialinius įgūdžius.

 

Kadangi fizinis aktyvumas glaudžiai siejasi su kitomis veiklos sritimis, fizinę veiklą integravome į visą ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo procesą. Darželio ugdytiniai susipažino su olimpiados istorija, sužinojo, kaip vyksta olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija, kokie simboliai naudojami olimpiadoje. Vaikai dainavo dainas apie žiemą ir sportą, piešė mėgstamiausias žiemos sporto šakas. Visa tai leido lavinti vaikų kūrybiškumą, meninę raišką bei ugdyti pažinimo kompetenciją. Planuodami veiklas, integravome ir STEAM ugdymą: vaikai gamino olimpinius žiedus iš vaisių ir daržovių, statė 3D olimpinį miestelį iš popieriaus ir sniego.

 

Ikimokyklinukų žiemos olimpiados pabaigą vainikavo piešinių konkursas „Mano mėgstamiausia žiemos olimpinių žaidynių sporto šaka“, kurį organizavo Lietuvos sporto muziejus ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija. Konkurso pagrindinis tikslas – skatinti vaikus domėtis Lietuvos sportu. Tad vaikai dar labiau smalsavo, domėjosi sporto šakas atspindinčiomis nuotraukomis, patys daug sportavo ir savo įspūdžius išreiškė piešiniuose.

 

Konkursui buvo pateikti 274 vaikų piešiniai iš visos Lietuvos. Kovo 3 d. Lietuvos sporto muziejuje susirinkusi komisija išrinko nugalėtojus. Jonavos vaikų lopšelio-darželio „Dobilas“ ugdytinė Smiltė Andriuškaitė (paruošė mokytoja Dijana Borisovienė) savo amžiaus grupėje pelnė I-ąją vietą, mokytoja Dijana Borisovienė buvo nominuota už temos aktualumą, o mokytojos Stanislava Miliauskienė, Daiva Baltrušaitienė, Anastasija Ivanauskienė ir Genovaitė Volochinienė gavo padėkas už aktyvų dalyvavimą konkurse.

 

Džiaugiamės ugdytinių pasiekimais ir tikimės, jog projektinė veikla padėjo kiekvienam vaikui išsirinkti mėgstamą žiemos sporto šaką bei pavertė ją neatsiejama kasdienybės dalimi!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.