Šventinis medinukų miestelis

Audronė Markevičienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Sandra Nemcevienė
,
mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą

Vieną snieguotą 2020-ųjų metų žiemą, visai Vilniaus lopšelio-darželio „Žibutė“ bendruomenei vartus atvėrė sniego senių ir nykštukų miestelis. Pasitelkę tėvus, darželio kieme įkūrėme pasakiškas būtybes, kurios kas rytą pasitinka žengiant pro įstaigos vartus, paslaptingai žvelgia iš apsnigto gėlyno, džiugina ne tik didelius, bet ir mažiausius praeivius, dovanodamos šventinę nuotaiką ir trupinėlį stebuklo.

 

Nors pasaulis pasikeitė, bet Kalėdos nedingo, tik, saugodami save ir vaikus, iš miesto šurmulio grįžtame į šiltus ir jaukius namus. Norėdami sukurti daugiau šventiškos nuotaikos, kurios išskirtinumą lemia laukimas, tad vaikai ir tėveliai pagamino medinių rankų darbo nykštukų ir sniego senių, kurie, lyg iš vaikystės knygų atklydę, puošia jaukią darželio aplinką.

 

Kiekvieną dieną atvyksta vis daugiau nykštukų ir sniego senių, tokiu būdu kuriamas spalvingas miestelis, kuriame besišypsantys, spalvingomis kepurėlėmis pasidabinę medinukai, visiems praeiviams sukelia šypseną. Nykštukai simbolizuoja draugiškas ir kartu paslaptingas gamtos jėgas, kurios laimina žemės augalus, o mūsų kiemelyje daug svogūnėlių pasodinta, kad, palaiminti nykštukų, sužydėtų pavasario pranašais – tulpėmis ir narcizais.

 

Kad nykštukai neliūdėtų, draugiją palaiko sniego seniai, jie saugo kiemą ir žymi žiemos sezono pradžią bei yra vienas ryškiausių, žiemos švenčių ir net pačios žiemos, simbolių. Mūsų sniego seniai ir nykštukai – medinukai, pagaminti iš medžio, nes medis sukuria ypatingai šiltą atmosferą. Be to, sukurti su didele meile, todėl originalūs, išskirtiniai, spalvingi, įvairių dydžių ir formų, o svarbiausia – mieli mūsų širdžiai – tokie vieninteliai ir nepakartojami!

 

Viskas, ko prireikė sniego senio ir nykštuko gamybai: medinė trinka (malka) arba lenta, medžiaginės skiautės, kalėdinės kepurėlės, lauko dažai ir… neribota fantazija. Tai vaizduotės, potyrių ir jausmų miestelis. Paprasta, nesudėtinga, internete aptikta idėja, virto nuostabia šventine įstaigos kiemo puošmena, paskatinusia tėvelius kurti drauge su vaikais, išlaisvinant savo kūrybinius gebėjimus, džiaugiantis prasmingai ir kūrybingai drauge leidžiamu laiku.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.