Ir vėl skambėjo lietuviška dainelė

Aleksas Bartnikas
,
Vaikų muzikos festivalio žiuri pirmininkas

Jau aštuonioliktą kartą Karaliaučiaus (Kaliningrado) krašto jaunieji lietuviškos muzikos mylėtojai pristatė savo kūrybą tradiciniame festivalyje „Skambėk, skambėk lietuviška dainele“, kuris šį kartą vyko nuolatiniu būdu. Pagal festivalio sąlygas jo dalyviai turėjo supažindinti žiuri su savo koncertiniais vaizdo įrašais. Festivalyje dalyvavo 11 vokalo grupių ir šokių kolektyvų, 5 vaikų lietuviško folkloro ansambliai ir 7 solistai. Iš viso festivalyje pasirodė 305 atlikėjai.

 

Savo koncertines programas pristatė ir festivalio svečiai iš Lietuvos: Kauno „Atžalyno“ progimnazijos vaikų folkloro ansamblis „Kaukutis“ (vadovės Birutė Viršilaitė, Asta Račinskaitė ir Geda Žurkevičienė) ir Marijampolės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Žolinukai“ (vadovė Dalia Vinckienė).

Lietuviškos muzikos mėgėjai pademonstravo dainos meno žanro ir stiliaus įvairoves. Skambėjo liaudies ir šiuolaikinių lietuvių autorių dainos, stebino choreografinės ir apeiginės muzikos kompozicijos.

 

Žiuri nariai vertino atlikėjų pasirodymų profesionalumą, artistiškumą, laikyseną scenoje, originalumą ir repertuaro pasirinkimą.

Įvertinusi, žiuri paskelbė itin sėkmingais šių atlikėjų pasirodymus: Kaliningrado 40-osios gimnazijos vokalo studija „Muzikos garsai“ ir choras „Kancona“ (vadovės Natalja Fedorenko, Elena Novik ir Natalja Litvinova); Kaliningrado 35-ojo licėjaus pirmokų vokalinė grupė (vadovai Algirdas Karmilavičius ir Marija Novickaja); Jantarnoje (Palmininkai) vaikų meno mokyklos šokių grupė „Gintaro mozaika“ (vadovė Ekaterina Vorobej); Kaliningrado 29-osios gimnazijos vokalinė grupė „Jūratė“ (vadovė Mariana Skibo); Jasnoje (Kaukėnai) vidurinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Beržynėlis“ (vadovė Loreta Litvinova); Kaliningrado Frederiko Šopeno vaikų menų mokyklos folkloro ansamblis „Talica“ (vadovė Svetlana Rakėjeva); Kaliningrado 35-ojo licėjaus solistas Dmitrijus Kapranovas (vadovas Algirdas Karmilavičius).

 

Festivalio dalyvių pasirodymus galima pažiūrėti „YoTube“ kanale čia.

 

Paskutinė festivalio dalis buvo skirta apdovanojimui ir apibendrinimui. Visiems festivalio dalyviams įteikti organizacinio komiteto diplomai ir suvenyrai. LR Generalinio konsulato Kaliningrade tradicinis specialus saldus prizas – šakotis atiteko Kaliningrado 40-osios gimnazijos kūrybiniams kolektyvams. Apdovanojimo ceremonijos įrašą galima peržiūrėti čia.

Vaikų muzikos festivalį parėmė LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Kaliningrado srities lietuvių nacionalinė kultūrinė autonomija.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.