Sveikos ir gražios šypsenos paslaptis

Danguolė Tumėnienė
,
Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ prog-jos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Kokia yra sveikos ir gražios šypsenos paslaptis? Kaip dantų priežiūra užtikrina žmonių sveikatą? Ar sveiki dantys susiję su ekologija? Atsakymų į šiuos klausimus Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 1b klasės mokiniai kartu su Gruzijos, Jordanijos, Lenkijos ir Turkijos mokiniais ieško tarptautiniame „eTwinning“ projekte „Sveika šypsena“ („Healthy Smile“). Mokiniai džiaugiasi, kad vykdant projekto veiklas dažniau vyksta netradicinės integruotos pamokos.

 

Pirmoji projekto veikla – susitikimas su burnos higieniste Dovile ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Janina. Tądien netradicinės pamokos vyko visiems progimnazijos pirmokams. Higienistė Dovilė supažindino pirmokus su pagrindinėmis dantų priežiūros taisyklėmis, priminė, koks maistas dantims kenkia, o koks padeda išlikti sveikiems, ką reikia daryti po kiekvieno valgio ar užkandžiavimo, pateikė daug naudingų patarimų apie dantų priežiūrą. Mokiniai parodė ir savo žinias. Jie drąsiai dalyvavo diskusijoje apie tai, kaip išsirinkti tinkamiausią dantų šepetuką ir dantų pastą, kaip taisyklingai valyti dantis rytą ir vakare. Vyko ir eksperimentas „Kaip man sekasi valyti dantis?“. Mokiniai, kurie norėjo dalyvauti eksperimente, kramtė specialias tabletes, kurios vienos dienos apnašas nudažo rausva spalva, o kelių dienų – mėlynai. Buvo smagu veidrodyje matyti rezultatą. Pirmokai mokėsi taisyklingai valyti dantis su dantų valymo muliažais ir „Dantų valymo šepetukais“. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pirmokėliams padovanojo dantų valymo šepetėlius, smėlio laikrodukus bei dantų valymo kalendorius.

 

Kitą dieną šaunūs ir smalsūs 1b klasės pirmokėliai dailės technologijų pamokoje piešė linksmuosius dantukus, klasėje surengė kūrybinių darbų parodėlę.

Tikimės, kad vykdant numatytas projekto veiklas sveikos ir gražios šypsenos paslaptis bus atskleista.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.