„Sveiki dantukai – linksmas vaikutis“

Dalia Balsienė, Ligita Deveikienė
,
„Kiškučių“ grupės auklėtojos

Ikimokyklinis amžius – laikas vaikų kasdieniams įgūdžiams ir mokėjimams ugdyti. Darželį lankantys vaikai didžiąją dienos dalį praleidžia grupėje tarp bendraamžių, čia jie kartu žaidžia, mokosi, semiasi įvairiausios patirties.

Praėjusiais metais dalyvavome Telšių rajono bendruomenės sveikatos tarybos organizuojamame sveikatos projektų konkurse ir gavome finansavimą projektui „Sveiki dantukai – linksmas vaikutis“, kurio tikslas – supažindinti vaikus su burnos ertmės organais, jų priežiūra, dantų ligų priežastimis ir profilaktika, patraukliais, suprantamais būdais padėti jau ankstyvajame amžiuje formuoti dantų priežiūros įgūdžius ir džiaugtis sveikais, tvirtais dantimis.

 

Visus metus organizavome tikslingą veiklą grupėje, kurią sėkmingai integravome į kasdienį vaikų ugdymo procesą. Projekto pradžioje su vaikais ir jų tėveliais nutarėme, kad mažyliai dantukus rytais ir vakarais valys namuose, o darželyje po valgio ar užkandžiavimo skalaus burną. Didelį susidomėjimą sukėlė mokomųjų filmukų „Švarutis ir Tingutis“, „Ėduoniukas ir Bakteriukas“ žiūrėjimas, Kakė Makė ir jos knygutės, daug patarimų apie dantukų priežiūrą ir taisyklingą valymą papasakojo mūsų darželio visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Marytė Kasparavičienė. Iš projekto lėšų įsigijome burnos skalavimo indelių, stalo žaidimų, pažintinių knygelių, plakatų, metodinės literatūros.

 

Vaikų žinioms ir įgūdžiams įtvirtinti projekto vykdymo pabaigoje surengėme nuotaikingą šventę-viktoriną „Sveiki dantukai – linksmas vaikutis“, į kurią pakvietėme „Boružiukų“ grupės vaikus ir auklėtoją Aušrą. Viktoriną vedėme mes, Kiškiai Sveikuoliai (auklėtojos Dalia ir Ligita), ir vieną po kitos skelbėme užduotis: komandoms reikėjo prisistatyti, rasti dantukų draugus ir priešus, sudėlioti dėlionę, atrinkti daiktus, reikalingus burnos ertmės priežiūrai. Su visomis užduotimis dalyviai susidorojo puikiai, tad šventėje netrūko vaikų sumanumo, kūrybiškumo ir geros nuotaikos. Renginio pabaigoje visus nustebinome dovanėlėmis: dantukų valymo kalendoriais ir dantų šepetukais.

 

Nuoširdžiai tikime teigiama projekto nauda: mūsų mažieji „kiškučiai“ yra 3–4 metų ir jau turi žinių, kaip tinkamai rūpintis burnos ertmės higiena, o bendras rūpinimasis vaikų sveikata suformavo glaudesnius šeimos ir grupės pedagogų ryšius. Tinkama dantų priežiūra yra svarbi visais gyvenimo periodais, tačiau įpročiai formuojasi ankstyvoje vaikystėje, tad šiai temai visada skirsime pakankamai dėmesio ir įgytus įgūdžius įtvirtinsime kitose grupės projektinėse veiklose.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.