Teatro diena gimnazijoje

Rasa Žutautaitė
,
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės g-jos 1b klasės mokinė

Tądien žmonės, įžengę į Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją, išvydo netradiciškai apsirengusius ir netradiciškai besielgiančius mus, artistus, atvykusius gal ir iš sudegusio teatro (niekada nežinosi). Palubėje sudžiauti skalbiniai, didelis dubuo su daržovių lupenomis, grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ dainos, kamufliažinė palapinė ir keistuoliai, lyg jaukią vasaros naktį grojantys gitaromis, traukiantys dainas, praeiviams mojantys rankomis, rengiantys bulvių mėtymo varžybas. Stovyklautojai! Štai kas kovo 27-osios rytą sudrumstė ramybę gimnazijoje. Linksmybės tuo tik prasidėjo. Aršiausi teatro fanai buvo kviečiami į mokyklos aktų salę, kur jų laukė dar keturi pasirodymai, skirti Tarptautinei teatro dienai paminėti.

 

Janinos Šidlauskienės nuotraukos 

Pirmoji scena žiūrovus nukėlė į aršiai nusiteikusių kovotojų ringą. Stebėtojai turėjo progą išvysti, kiek sunkaus darbo į savo neva „boksininkus“ įdeda jų trenerės. Antroji trenerė, pasitelkusi „rytiečių metodus“, sudrumsčia ramybę priešininkams. Neišlaikius pirmosios trenerės nervams, į darbą paleidžiami kumščiai. Įsiplieskia dramatiška kova tarp trenerių. Gongas ir pražygiavusi simpatiška ringo mergaitė skelbia tikrosios kovos pradžią. Tik čia nėra nieko panašaus į muštynes – išaiškėja, kad tikroji kova vyksta šachmatų lentoje.

Antras veiksmas vyko ant stogo. Veikėja, namuose ramybės nerandanti paauglė, sumąstė rašydama rašinį įkvėpimo ieškoti ant stogo. Tai gerokai išgąsdino jos vyresniąją seserį ir prietaringą kaimynę, nes šios prisigalvojo, kad mergaitė tuoj nuo jo nušoks…

 

Kitas etiudas vyko mums įprastesnėje aplinkoje. Veikėjai pasakojo istoriją apie pasiruošimą didžiausiam mokyklos metų renginiui – karnavalui. Jo tema „Ekstrasensų mūšis“, o prizas – kelionė į Stokholmą. Veiksmo herojai kankinasi susidūrę su idėjų stoka. Nuo vargų galiausiai išlaisvina išganingas pasiūlymas – mesti darbus ir keliauti į piceriją.

Paskutinis etiudas – „Skaistykla“. Tai – pasakojimas apie tarpinę stotelę tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulio. Scenoje pasirodo skirtingų charakterių veikėjai, pristatantys skirtingas istorijas. Savimi pasitikintys, aikštingi, taip pat ir nusilpę, nedrąsūs veikėjai išgirsta paskutinius nuosprendžius.

 

Visi šie gimnazijos Teatro studijos pasirodymai buvo apdovanoti žiūrovų ovacijomis. Po renginio sulaukėme didžiausio įvertinimo – bendraklasių komentarų: „Iš visos širdies džiaugiuosi, kad atėjau, labai prasmingai praleidau pertrauką, dešimt iš dešimt!“ Mus gyrė direktorė ir mokytojai, komplimentus sakė net gimnazijos valytojos. Džiaugiamės, kad mūsų vadovo Nerijaus Gedmino darbas įvertintas!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.