Sveikatos „Vaivorykštukai“ semiasi gamtoje

Nijolė Piliponienė, Rasa Savickienė
,
Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Tikriausiai visi esame girdėję frazę – sveikata didžiausias turtas. Ne tik šeimos, bet ir darželio vaidmuo, diegiant vaikui sveikos gyvensenos pagrindus, užima labai reikšmingą vietą. Svarbus vaidmuo tenka mokytojai, nuo kurios profesinio pasirengimo ir aktyvumo priklauso sveiko gyvenimo būdo ugdymo sėkmė.

 

Vaikams ypatingai imponuoja ugdymas netradicinėse erdvėse. Tad, kol rudeninė saulė negaili šilumos, semtis sveikatos į gamtą patraukėme ir mes, Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ „Ančiukų“ grupės ugdytiniai ir mokytojos. Mes, penkiamečiai, tad giliai į miškus nesiryžome vykti, tačiau miesto centre esantys parkai leido panaudoti sveikatinimosi gamtoje galimybes.

 

Savo žygį pradėjome Marijampolės Rygiškių Jono stadiono prieigose. Ugdytinio Adomo mama Edita, kalanetikos ir STEP aerobikos studijos įkūrėja, sutiko mus skambant linksmai muzikai ir pakvietė pasimankštinti. Žvitrios sportuojančių vaikų akys ir nuo lūpų nesitraukiančios šypsenos, pakilios nuotaikos pėdsakus paliko kiekvieno praeivio veide. O mes su vaikais palinkėjome, kad gera nuotaika lydėtų juos visur ir visada.

 

Po mankštos patraukėme į Marijampolės poezijos parką. Čia vaikams surengėme edukacinę programą „Atrask rudenį“. Matytumėt, kaip entuziastingai mažieji iškylautojai ieškojo parke prasidėjusio rudens požymių: vieni pastebėjo besikeičiančius medžius, kiti atkreipė dėmesį į paukščių mažėjimą, stipriai rasotą pievą. Ieškojome mums jau žinomų augalų ir atradome dar nepažintų ir aiškinosi, kas sieja augalus ir homeopatiją.

Iškylaudami vaikai sužinojo, kurie iš rudens ženklų mums aiškiai rodo būsimų orų pokyčius. (Jei lapai pradėjo kristi anksti, turėtumėte laukti ankstyvos žiemos. Vėlyvo lapų kritimo išvaizda visada numato ankstyvos, labai šaltos ir atšiaurios žiemos pradžią.)

Kad ir kur žmogus eitų, gamtoje lieka jo pėdsakų. Todėl, suradę parke nuošalesnę vietą, susidomėję tyrinėjome, kokių pėdsakų ten paliko žmogus. Įsitikinome, kad bet kokia žmogaus veikla vienaip ar kitaip veikia gamtą.

Truputį pailsėję, tęsėme aktyvų pažintinį poilsį gamtoje. Vaikai žaidė judriuosius žaidimus, surengė virvės traukimo varžybas. Ir jei ne visą pasaulį apėmusi koronos viruso baimė, prie mūsų būtų prisidėjęs ne vienas žvalus praeivis.

 

Sveiko gyvenimo įpročių ugdymas nuo pat vaikystės – bene pats svarbiausias sveikatos stiprinimo veiksnys. Tik būdami sveiki, pasieksime savo svajones, būsime sėkmingi ir laimingi. Sportas – vienas geriausių sveikatinimo priemonių. Šis žygis dar kartą įrodė, kad aktyvus poilsis ir judėjimas gamtoje dovanoja puikią nuotaiką ir nerūpestingos laimės pojūtį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.