Sveikatinimo projektai atveria duris į naujas galimybes

Jūratė Garnienė
,
Širvintų r. Gelvonų g-jos mokytoja

Širvintų r. Gelvonų gimnazija daug metų vykdė ir dabar vykdo tęstinius projektus pagal Širvintų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą, finansuojamą iš Širvintų rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų. Projektų metu ugdomi mokinių sporto ir judėjimo poreikiai. Taip pat didelis dėmesys skiriamas mokinių aktyviai fizinei veiklai, sportui, mokinių tėvų švietimui. Vaikai įgyja teorinių žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, jos saugojimą ir stiprinimą.

 

2022–2023 mokslo metais vykdytas projektas „Sportuok, judėk, pažink“. Projekto vykdytojai – gimnazijos mokytojų komanda.

 

Vieną iš projekto veiklų vykdėme birželio 7 dieną. Tą dieną vykome į Upninkus, prie Šventosios upės. Prie mūsų mokyklos prisijungė Širvintų r. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos mokiniai su mokytoju, taip pat prisijungė Širvintų atviro jaunimo centro ir Širvintų Lauryno Stuokos gimnazijos atstovai.

 

 

Burtų keliu pasiskirstėme į tris komandas. Pirmoji komanda keliavo į Dubių piliakalnį (5 km), antroji plaukė baidarėmis Širvintos ir Šventosios upėmis (6 km), trečioji žaidė paplūdimio tinklinį. Susirinkusios į stovyklavietę, komandos keitėsi veiklomis. Viską atlikę, mokiniai susirungė paplūdimio tinklinio finale. Pirmąją vietą iškovojo „Pieno žvaigždėmis“ pasivadinusi komanda. Antrąją – komanda „Autas“, tretieji buvo „Ketvertukininkai“. Visi apdovanoti medaliais, kuriuos įteikė Gelvonų gimnazijos direktorė. Dalyvavusioms mokykloms įteikti padėkos raštai.

 

Vienas iš šiuolaikinės visuomenės prioritetų – sveikos gyvensenos propagavimas, sveikatos stiprinimas. Mokykloje rūpinamasi sveika mokinių mityba, fiziniu aktyvumu, tačiau nepamirštami ir kiti aspektai, nulemiantys ne tik gerą fizinę, bet ir psichologinę savijautą, kuriai didžiulės įtakos turi socialinė aplinka: pirmiausia vaiko šeima, tuomet mokykla, kurioje mokinys praleidžia nemažai laiko, ir bendraamžiai iš kitos aplinkos. Tęstiniai projektai pagal Širvintų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą – puiki jaunuolių sveikatingumo stiprinimo priemonė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.