Verslas ir nevyriausybinės organizacijos buriasi Ukrainos vaikų ugdymui

Pabėgėliams nuo karo Ukrainoje įsikuriant Lietuvos miestuose bei miesteliuose, verslas ir nevyriausybinės organizacijos inicijuoja ukrainiečių vaikų bei moterų verslumo ir finansinio raštingumo ugdymą. „Lietuvos Junior Achievement“, verslumo ugdymo organizacija, atveria savo antreprenerystės skatinimo programas ukrainiečių kalba.

Tikslas – ugdyti ateities Ukrainos lyderius                        

 

„Bendraujame su Ukrainos švietimiečiais, atvykusiais į Lietuvą. Jie tiki savo šalies pergale ir jau dabar ruošia jaunąją kartą, kuri prisidės prie europietiškos ir veržlios Ukrainos atstatymo. Tam jiems prireiks stiprių lyderių, kurie turi verslumo įgūdžių”, – sako Andželika Rusteikienė, „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė. „Mūsų organizacija ateities lyderius ugdo jau 29-erius metus, todėl negalime sėdėti sudėję rankų ir inicijuojame ukrainiečių vaikų bei moterų verslumo ugdymą visoje Lietuvoje“, – sako A. Rusteikienė.

 

Organizacija pasakoja, jog prie iniciatyvos aktyviai jungiasi partneriai bei draugai. „Balandžio 6 dieną vykusio partnerių susitikimo metu startavo šiai iniciatyvai skirta paramos kampanija. Susitikimo metu vos per 15 minučių ilgalaikiai organizacijos partneriai ir draugai paaukojo daugiau nei 5000 eur bei pasiūlė kitais būdais prisidėti prie projekto įgyvendinimo. Aš esu labai dėkinga bendruomenei už tokią empatišką reakciją bei skatinu prie iniciatyvos prisijungti ir kitus, neabejingus švietimui“, dėkoja A. Rusteikienė ir prideda, jog šiuo metu organizacijai iš viso paaukota apie 10 000 eur – apie penktadalis reikalingos sumos, norint sukurti ilgalaikį poveikį vaikams.

Programos bus prieinamos ukrainiečių kalba

 

A. Rusteikienė pasakoja, kad organizacija, norėdama pasiekti kuo daugiau vaikų ir padaryti mokymosi procesą kuo efektyvesnį, programas verčia į ukrainiečių kalbą, didina komandą. „Stipriname organizacijos gebėjimus programas vykdyti ukrainiečių kalba. Prie mūsų komandos prisijungė Ukrainoje veikiančios organizacijos „Start now“ įkūrėja, aktyviai dirbusi su verslumo, karjeros ugdymo klausimais Ukrainoje. Ji geriausiai supranta, ko reikia Lietuvoje esantiems pabėgėliams, kokių žinių trūksta, ko prireiks grįžus į gimtinę“, – apie organizacijos planus kalba „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ šiuo metu intensyviai ruošiasi – verčia bei pritaiko programų metodiką, uždavinius, tekstinę informaciją bei paskaitas. Planuojama ukrainiečių edukaciją pradėti nuo dieninių ir savaitgalio stovyklų, o kiek vėliau – įtraukti vaikus į visas programas mokyklose ar popietiniuose užsiėmimuose.

Jau balandžio 25 dieną kartu su strateginiais poveikio investuotojais SEB organizuojama vienos dienos stovyklą mokyklos „Gravitacija“ pradinių klasių moksleiviams. Mokykla, prasidėjus karui, su visais moksleiviais ir tėvais bei administracija buvo perkelta iš Ukrainos į Lietuvą. Dieninės stovyklos metu moksleiviai grupėse mokysis valdyti pirmąjį savo verslą – keksiukų kepyklėlę. Vaikai planuos keksiukų pagaminimo kiekius, skaičiuos išlaidas, pajamas bei mokesčius. Be to, bus organizuojami užsiėmimai tėvams.

Kviečia prisidėti

 

„Norime pasiekti daugumą Ukrainos vaikų Lietuvoje – padėti jiems atverti savo lyderystės gebėjimus, paskatinti veikti, išmokyti, kaip reikia sukurti savo verslą, burti bendruomenę, kuri į iššūkius žvelgia kaip į galimybę. Parenkame programas pagal kiekvieno moksleivio amžių ir gebėjimus, o sustiprinta komanda gali atitinkamai pritaikyti jas ir prie sudėtingo konteksto. Programoms įgyvendinti  siekiame surinkti 50 000 eurų, todėl kviečiame prisidėti“, – teigia Andželika Rusteikienė, „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė. Ji prideda, jog lėšos bus skirtos programų adaptacijai ir vykdymui, žmogiškiesiems ištekliams.

 

A.Rusteikienė sako, kad labai sunku nuspėti, kiek laiko gali prireikti ugdymo. „Nežinome, kiek laiko truks karas, kada pabėgėliai galės grįžti namo, tačiau savo programas planuojame vykdyti tiek, kiek reikės – kol kas planuojame veiklą vykdyti metus“.

 

Organizacija kviečia prisidėti prie šios misijos kiekvieną. Aukoti organizacijos paramos platformoje gali tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Skirdami 1.2 % GPM, taip pat prisidėsite prie Ukrainos vaikų ir moterų švietimo.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Apie „Lietuvos Junior Achievement“

„Lietuvos Junior Achievement“ yra nevyriausybinė organizacija, jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programų lyderė Lietuvoje. Organizacijos programas finansuoja privatūs rėmėjai ir fondai: strateginiai poveikio investuotojai SEB bankas ir „Moody‘s Lietuvoje“ bei strateginiai investuotojai „UPS“, „Narbutas“, „Scandagra“, „MJJ fondas” ir kiti. Daugiau informacijos apie organizaciją rasite www.lja.lt.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.