Susitikimas su dviejų knygų autore

Raimonda Rumbinaitė
,
Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokytoja

Šiaulių r. viešojoje bibliotekoje pristatytos dvi psichologės-psichoterapeutės, Klaipėdos universiteto dėstytojos, dirbančios ir Kuršėnuose, Donatos Grakauskaitės-Šličienės knygos: „39 dovanos“ ir „Joris ir narsiųjų bailių būrys“. Knygų leidybą parėmė Šiaulių r. savivaldybė ir psichologės-psichoterapeutės artimieji. Pasak autorės D. Grakauskaitės-Šličienės, kad knyga pasiektų skaitytoją, „teko atverti ir šeimos banką“.

 

 

Pirmąją dar per pandemiją išleistą knygą „39 dovanos“ pristatė Šiaulių r. viešosios bibliotekos darbuotoja Vilma Grudžinskienė, o antrąją knygą „Joris ir narsiųjų bailių būrys“ – aš, mokytoja Raimonda Rumbinaitė. Susitikime-knygos šventėje, vykusioje jaukioje kamerinėje bibliotekos aplinkoje, dalyvavo ir kalbėjo ne tik pati autorė Donata Grakauskaitė-Šličienė, bet ir LR Seimo nariai Rima Baškienė ir Stasys Tumėnas. Seimo nariai džiaugėsi rašančiais ir skaitančiais kuršėniškiais. Dukros Donatos knygomis džiaugėsi ir jos mama – LR Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, savo lėšomis prisidėjusi prie antrosios knygos leidybos.

 

Abi psichologės-psichoterapeutės knygas iliustravo buvusi Kuršėnų meno mokyklos auklėtinė, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos vienuoliktokė Rasa Griciūtė. Įtaigių renginio vedėjų – Kuršėnų Lauryno Ivinskio mokinių Pijaus Milašiaus, Kotrynos Lučinkaitės, Jeronimo Kunickio, Gustės Daugvilaitės – apsupty jaunoji dailininkė dalijo į renginį susirinkusiems knygos mylėtojams ir svečiams pirmąjį savo viešą interviu. Interviu metu Rasai teko paaiškinti, kaip atsirado toks puikus kūrybinis duetas – psichologė-psichoterapeutė Donata Grakauskaitė-Šličienė ir jaunoji iliustratorė Rasa Griciūtė. Tiesa, jaunosios dailininkės mama Alina Gricienė taip pat artimai bendrauja su menu – ji Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos technologijų mokytoja, dažnai laisvalaikiu iš rankų nepaleidžianti teptuko.

 

Renginio dalyvių širdis virkdė Kuršėnų meno mokyklos mokytojų ir mokinių muzika. Kanklėmis susirinkusius graudino Kuršėnų meno mokyklos mokinys Nojus Vasiliauskas (mokytoja Rima Ananjevienė). Ne vieno knygų šventės dalyvio širdį sujaudino Kuršėnų meno mokyklos mokytojų Eimanto Aušbikavičiaus ir Danutės Streckienės atliekamas Frederiko Šopeno „Noktiurnas“. O kiek gražių emocijų sukėlė mokytojos Irmos Dešriuvienės akordeonistės Irma Dubro ir Ugnė Matutytė!

 

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazistai, vedę renginį, baigė jį knygų autorės D. Grakauskaitės-Šličienės mintimi: „Tikėjimas savimi svaigina, įkvepia, padeda nuversti kalnus. Tad mylėkime save ir supantį pasaulį. Ir tik tada galėsime pasakyti: „Aš – savo gyvenimo šeimininkas“, kartu pasiūlydami jo dalyviams, pasibaigus knygų šventei, apsilankyti Šiaulių r. viešosios bibliotekų darbuotojų įrengtose stotelėse „Patarimų skrynia“, „Žaidimų erdvė“, „Kūrybinė užduotis“ ir „Pagalbos ranka“. Šie stotelių pavadinimai parinkti neatsitiktinai – tai nuorodos į autorės antrosios knygos struktūrą.

 

Tad knygų šventėje apsilankiusios Žodžio, Muzikos ir Dailės mūzos klausytojus ir svečius apgaubė ir sušildė savo skraistėmis, o skirstydamiesi renginio dalyviai linkėjo autorei Donatai Grakauskaitei-Šličienei kūrybinės sėkmės ir dėkojo knygų šventės rengėjams už išspaustą ašarą, nuriedėjusią jų skruostu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.