Stebuklinga projekto „Gyvenimas yra menas, menas yra gyvenimas“ kalėdinė kelionė Lietuvoje

Lija Tavdgiridze
,
Vilniaus A. Puškino gimnazijos lietuvių kalbos vyr. mokytoja

Gruodžio 5–9 dienomis Vilniaus Aleksandro Puškino gimnazijoje vyko „Erasmus+“ programos projekto „Gyvenimas yra menas, menas yra gyvenimas“ mobilumo etapas, į kurį suvažiavo svečiai iš penkių Europos šalių (Latvijos, Graikijos, Italijos, Kroatijos ir Turkijos) mokyklų. Pagrindinis projekto siekis – pasidalinti šių šalių kultūros savitumu per meno raišką: projekto dalyviai, pasirinkę šalies partnerės garsųjį meno atstovą, vaizdžiai ir kūrybiškai pristato jį projekto dalyviams tuo tarpu dalyviai iš kitos šalies turės sukurti refleksiją į pristatymą viena iš šių formų: muzikos, šokio, vaidybos, piešimo ir kt.

 

Pirmą buvimo dieną gimnazijos istorijos mokytoja Irina Petkevič kartu su anglų kalbos mokytoja Galina Kuzborskaja supažindino projekto dalyvius su Lietuvos sostine, kuriai sukanka 700 metų. Svečiai ekskursijos po Vilnių metu pamatė įdomiausius miesto architektūrinius paminklus, klaidžiojo senomis ir paslaptingomis Vilniaus gatvėmis, apipintomis legendomis ir mitais. Po ekskursijos svečiai atvyko į gimnaziją, kur juos svetingai pasitiko gimnazijos šeimininkai, paruošę atidarymo šventę. Scenoje pasirodė įvairaus amžiaus mokiniai, kurie atliko dainas lietuvių, anglų ir rusų kalbomis, šoko ne tik šiuolaikinius, bet ir lietuvių tautinius šokius. Po trumpo atidarymo koncerto anglų kalbos mokytoja Galina Kuzborskaja įtraukė visus mokinius į susipažinimo bei savęs pažinimo žaidimus, kurie leido projekto dalyviams dar geriau susipažinti vieniems su kitais.

 

Antrąją dieną projekto dalyviai nuvyko į Trakus, kur susipažino su miesto istorija ir jo paminklais. Didžiulio svečių dėmesio sulaukė pasakojimai apie karaimų bendruomenę ir jos atsiradimą Trakuose bei paskanauti tradicinių karaimų patiekalų. Nors oras buvo ne labai palankus pasivaikščiojimams, tačiau karštas sultinys su kibinais bei šiltas draugiškas bendravimas sušildė visus.

 

Trečia diena buvo skirta svarbiausiai projekto daliai – kūrybinių darbų pristatymui. Susirinkę svečiai Gimnazijos aktų salėje po sveikinimo žodžių ir tradicinio apsikeitimo dovanomis pristatė savo paruoštus kūrybinius darbus. Lietuvių komanda pristatė latvių animacinių filmų kūrėją Rozą Stiebrą, tuo tarpu latvių komanda pasidalino savo darbu apie lietuvių tapytoją Justiną Vienožinskį. Šitaip poromis dirbo ir kitų šalių komandos. Šios dienos programą užbaigė mūsų gimnazijos dailės mokytojos Anastasijos Kodzisovos dirbtuvės, kuriose mokiniai per praktinę veiklą susipažino su Lietuvos tautodailės elementais bei sukūrė simbolines dovanėles Vilniaus miestui jo gimtadienio proga.

 

Ketvirtos dienos rytą projekto dalyviai pradėjo Nacionaliniame operos ir baleto teatre, kur jie turėjo galimybė pamatyti teatrą iš vidaus – aplankė teatro užkulisius, stebėjo dekoracijų spektakliui montavimo procesą, garso ir šviesos režisierių darbą, Operos ir baleto teatro atlikėjų bei orkestro repeticijas. Po pietų mokiniai ir mokytojai atvyko į MO muziejų dalyvauti edukacinėje programoje „Kas vyksta šiame paveiksle?“ pagal vizualinio mąstymo mainų mene metodiką. Dalyviai ne tik susipažino su MO muziejuje esančia paroda, bet ir lavino savo kūrybiškumą ir kritinį mąstymą. Vakare projekto dalyviams gimnazijos mokiniai pristatė savo paruoštą muzikinį spektaklį „Vieno žmogaus istorija“ pagal praeito šimtmečio muzikos, šokių ir kultūros istoriją. Spektaklis sulaukė svečių ovacijų bei nusistebėjimo gimnazijos mokinių kūrybiškumu, kadangi visas spektaklis buvo paruoštas jų pačių pastangomis. Anot svečių, renginio lygis buvo labai aukštas. Po koncerto projekto dalyviams buvo įteikti dalyvavimo projekte sertifikatai.

 

Paskutinę mobilumo dieną projekto dalyviai nuvyko į Kauną aplankyti miesto, kuris šiais metais yra paskelbtas Europos kultūros sostine. Svečiai buvo sužavėti miesto architektūra ir istorija. Kauno miesto kalėdinė eglutė irgi nepaliko svečių abejingų – visi persmilko artėjančių Kalėdų nuotaika.

 

Savaitė „Erasmus+“ projekto „Gyvenimas yra menas, menas yra gyvenimas“ Vilniaus Aleksandro Puškino gimnazijoje buvo kupina pozityvių išgyvenimų ir patyrimų meno ir kultūros srityje, todėl ji prabėgo nepastebimai greitai. Džiugu, kad šio projekto metu svečiai iš Latvijos, Graikijos, Italijos, Kroatijos ir Turkijos turėjo galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos kultūra, istorija, menu. Tikimės, kad tai yra ne paskutinis mūsų susitikimas su partneriais Vilniuje.

 

Projektą finansuoja „Erasmus+“ 2pagrindinio veiksmo Strateginių partnerysčių programa (Nr. 2020-1-IT02-KA229-079931_5).

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.