Kuršėnų Daugėlių progimnazija virto… Kalėdų miesteliu

Dalė Janušauskienė

Kuršėnų Daugėlių progimnazija – mikrorajono centras, todėl ir šiųmečio kalėdinio renginio idėja bei pasiruošimas (koordinatorė R. Salygienė) jam nudžiugino visą bendruomenę.

 

„Kalėdų miesteliu“ virtusias erdves kūrė ir puošė visi. Skirtingų formatų ir dydžių namelius mokiniai, jų tėvai, pedagogai darė naudodami iš kartono pagamintas dėžes, pakuočių dalis. O viską nudažius baltai ir papuošus I aukšto fojė – Baltasis miestas visus žavėjo.

 

Visi labiausiai laukė kalėdinio kermošiaus, tad ir lauko erdvės buvo šventiškai papuoštos. Mokyklos skvero takai virto gatvėmis su pavadinimais, o medžiai ir krūmai buvo papuošti ir pačių gamintais žaisliukais, ir girliandomis, ir…baltos žiemužės sniego pusnimis.

 

Jau ne vienerius metus besitęsianti tradicija paskatino visą bendruomenę (šiemet ir besimokančius ukrainiečius) dalyvauti kermošiuje. Ypač mokiniai su dideliu nekantrumu laukė šios šventės – juk namuose tariantis su tėveliais, seneliais buvo gaminami rankdarbiai, skanėstai… Kaip smagu išdėliojus ant prekystalių kruopščiai padarytus gaminius bent akimirką tapti tikrais prekeiviais! Visus žavėjo ir šauniosios renginio vedėjos – „miestelio bei mokesčių krikštamotės“ – šventinis koncertas, kuriame mokiniai šoko, dainavo, linksminosi…

Šventėje pasirodė ir Kalėdų senelis su dovanomis, jis kartu su mokyklos direktore D. Diktaniene dėkojo visiems už atsakingą pasiruošimą kermošiui, paruoštą programą, erdvių papuošimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.