STEAM patirtis „Erasmus+“ kursuose Ispanijoje  

Gitana Petrušienė
,
anglų kalbos mokytoja

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos gamtos mokslų mokytojos, dalyvaudamos „Erasmus+“ kursuose Ispanijoje, atliko praktines gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos (angl. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics – STEAM) dalykų veiklas ir parengė projektą apie žmogaus kraujotakos sistemą.

 

Pedagogės lankėsi Sagrada Familia mokykloje, kurioje stebėjo, kaip STEAM projektai įgyvendinami priešmokyklinio, pradinio ir vidurinio ugdymo pakopose, taip pat 1531 m. įkurtame Granados universitete (Universidad de Granada). Tai vienas svarbiausių Europos universitetų, plačiai pripažintas tarptautiniu mastu dėl aukštojo mokslo mokymo, mokslinių tyrimų ir informavimo kokybės. Projekto komanda dalyvavo tarptautinėje STEAM konferencijoje, kurioje labiausiai sužavėjo ir įkvėpė naujų idėjų amerikiečių profesoriaus pranešimas apie STEAM naudą. Po konferencijos mokytojos apžiūrėjo Granados universiteto biblioteką ir skaityklas, domėjosi vaikų literatūros skyriaus erdvėmis.

 

„Erasmus+“ projekto komanda lankėsi Mokslo parke (Parque de las Ciencias). Tai viena didžiausių lankytinų vietovių Granadoje, kurioje galima mėgautis interaktyviu mokslu. Visą dieną įvairiose parko vietose (zoologijos sode, atogrąžų miškų plote, spalvingame akvariume, drugelių paviljone ir muzikos pažinimo erdvėje) vyko seminarai ir praktiniai užsiėmimai. Parko darbuotojai kiekvienoje salėje vedė seminarus ir mokymus parko lankytojams, didžioji dauguma jų buvo mokiniai. Po atviru dangumi mokytojos stebėjo pamoką, kurioje mokiniai pažino paukščių rūšis, jų elgseną natūralioje aplinkoje, muzikos pažinimo erdvėje interaktyviai klausėsi įvairių muzikos instrumentų garsų ir stebėjo, kaip sklinda garso bangos.

 

Dalyvavimas „Erasmus+“ projekto mobilumuose ir nauja patirtis mokytojoms suteikia galimybę tobulinti kompetencijas, padėsiančias užtikrinti mokiniams patrauklų STEAM dalykų mokymąsi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.