Socializacijos projektas „Šviesos ir spalvų galia“

Sandra Petrauskienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Socializacija yra procesas, kuris vyksta visą gyvenimą, o aktyviausiai – vaikystėje. Būtent šiuo laikotarpiu vaikas perima pagrindinius socialinius įgūdžius, o suaugusiems patikėtas sudėtingas socialinis uždavinys – padėti mažiesiems tapti visaverčiais visuomenės nariais. Tenka pripažinti, kad šiuolaikinėje visuomenėje vis daugiau vaikų susiduria su elgesio, nesusikaupimo, pykčio, dėmesingumo stokos, impulsyvumo, emocijų ir kitomis problemomis.

Vievio lopšelyje-darželyje „Eglutė“ taip pat susiduriama su šiais iššūkiais, todėl parašėme socializacijos projektą, kurį finansuoja Elektrėnų savivaldybė. Šio projekto dėka, lopšelio-darželio „Boružėlių“ grupėje įrengėme „Šviesos ir spalvų terapijos“ kampelį, įsigijome efektyvių priemonių: burbulų vamzdį, jungiamąją šviesos dėlionę, šviečiančių kubų rinkinį, begalybės veidrodį su laikrodžiu, kaleidoskopo rutulį bei šviesos lentą. Šios priemonės skirtos vaikams atsipalaiduoti, nusiraminti, susikaupti ir kūrybiškai veikti. Jų dėka sužadinamos teigiamos emocijos ir mintys, pagerinami miego sutrikimai, vaikus mažiau veikia dirgikliai. Spalvų spektras suteikia mažiesiems galimybę pažinti spalvų paletės įvairovę. Lavinamas loginis mąstymas, smulkioji motorika, ugdomas atidumas ir kruopštumas. Tai puikios priemonės lavinti formų, sekų, dydžių suvokimo gebėjimus.

 

Socializacijos projektą įgyvendiname mes, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Sandra Petrauskienė ir vyr. socialinė pedagogė Inga Šimkuvienė, o „Šviesos ir spalvų terapijos“ kampeliu vaikai labai džiaugiasi. Tai šilta ir šviesi erdvė, kurioje vaikai nurimsta, atsipalaiduoja, užsimiršta ir pasineria į atradimų pasaulį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (2)

  • Aldona

    Gerai, kad apie tai užsimenama. Noriu papildyti straipsnį savo ilgalaikiais pastebėjimais:
    – kiekvienas bendruomenės narys jame dalyvauja/me – ir mažas, ir didelis,
    – socializacijos procesų sėkmingumą didele dalimi veikia emocinė atmosfera, kuria vėlgi kuria/me visi – ir maži, ir dideli.
    Saugu ir ramus, iš namų atvestas gerai nusiteikės vaikas – dovana bendruomenei, kurioje vyksta tęstinumas. Pasikartosiu – tęstinumas, o ne pradžių pradžia. Vaikas ateina iš Prigimtinės žemės ir iš šeimos, iš namų. Taigi. Mes puoselėjame vidines saulutes ir šaukiame gerumą.

    Tiesa, šviesos stalai, kaip ir kitos priemonės, kuriam laikui patraukia vaikų dėmesį, sudomina ir žaidina, ramina, padeda kurti darnesnius tarpasmeninius santykius.