Skirtingos kultūros – bendra tapatybė

Danė Viltė Arlauskaitė
,
Igi kl. mokinė
Kristina Andriukevičienė
,
projekto koordinatorė

Vytauto Didžiojo universiteto Ugnės Karvelis gimnazijos komanda – 6 mokiniai ir 2 mokytojai – kartu su partneriais iš Turkijos, Slovakijos, Vengrijos dalyvavo „Erasmus+“ projekto „Skirtingos kultūros – bendra tapatybė“ mokymo veiklose Rumunijoje.

 

Projekto veiklos vyko Satu Marės miesto vokiškame J. Ettinger licėjuje. Su kitų šalių mokiniais ir mokytojais nagrinėjome tolerancijos, įtraukties temas, kūrėme koliažus, diskutavome, pristatėme savo šalių tradicinius drabužius ir šventes, taip pat lankėmės Borokagyöker kaimelio rankdarbių dirbtuvėse (kepėme sausainius, pynėme apyrankes ir gaminome kalėdinius žaisliukus), susipažinome su Satu Marės miesto žymiausiais objektais, aplankėme Carei rūmus, grafo Karolio bažnyčią ir kriptą, Maramurešo linksmąsias kapines ir Barsanos vienuolyną (UNESCO paveldas), Sighetu lankytinas vietas, muziejus.

 

Daugiausiai ruošėmės tradiciniam mūsų partnerių rumunų organizuojamam renginiui „Weinachtsbasar“, vykusiam dviem etapais – kalėdinė mugė mokykloje, kurioje galėjome pamatyti skirtingų šalių autentiškus daiktus ir paragauti tradicinių skanėstų. Mes, lietuviai, vaišinome kūčiukais, riešutais ir grybukais bei kitais saldėsiais. Renginio kulminacija – kalėdinis koncertas miesto filharmonijoje. Jame ne tik klausėmės rumunų mokinių ir mokytojų atliekamų dainų, skaitomos poezijos, bet ir kiekvienos šalies atstovai atliko tradicines kalėdines / tautiškas dainas ir visi kartu atlikome bendrą dainą „Gloria in Excelsis Deo“ vokiečių ir anglų kalbomis.

 

Dalyvavimas projekto veiklose išplėtė mūsų akiratį, suteikė žinių apie Slovakijos, Turkijos, Vengrijos ir Rumunijos tradicinius drabužius, šventes, amatus, lankytinas vietas. Taip pat itin patobulėjo užsienio kalbų (vokiečių ir anglų) įgūdžiai, tapo lengviau komunikuoti su užsieniečiais, susiradome draugų iš kitų šalių! Tikrai nuostabi patirtis!

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Europos Komisija, jos institucijos ir Švietimo mainų paramos fondas negali būti laikomi atsakingi už šios medžiagos turinį ir bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.