„Skamba dainos tėviškėlėje, muzikuoja mūsų šeimynėlė 2023”

Šiaulių lopšelis-darželis „Voveraitė“ mokslo metus užbaigė gražiu, lopšelio-darželio 50-ajam jubiliejui skirtu ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės narių, muzikuojančių šeimų projektu–festivaliu „Skamba dainos tėviškėlėje, muzikuoja mūsų šeimynėlė 2023”. Skambus muzikinis projektas vykdomas jau trečius metus, o šiemet tapo tarptautiniu. Projektu-festivaliu siekėme perteikti ir diegti bendrąsias šeimos vertybes, palaikyti glaudžius įstaigų bendruomenės narių tarpusavio santykius, suburdami vaikus ir tėvus, bendruomenę bendrai kūrybinei veiklai, skatinti pagarbų, pozityvų bendravimą ir bendradarbiavimą. Festivalio tikslas – stiprinti ugdytinių šeimų ir pedagogų, socialinių partnerių bendradarbiavimą, skiepijant meilę dainai, pasitelkiant informacinių technologijų priemones.

 

2023 m. Gegužės 15 d. – birželio 25 d. renginyje dalyvavo 30 kolektyvų, kurie parengė 40 pasirodymų. Festivalio muzikinėje mozaikoje sudalyvavo 555 dalyviai iš Vilniaus miesto ir rajono, Panevėžio rajono, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Telšių, Radviliškio, Kelmės, Lazdijų, Tytuvėnų, Jonavos, Alytaus, Šilutės miestų kolektyvai. Sulaukėme aktyviai prisijungusių dalyvių šeimų iš Airijos, Rumunijos.

 

Festivalį papuošė dainos, šokiai, rateliai, muzikinės, ritminės ir vaidybinės improvizacijos, kurios nuskambėjo ne tik lietuviškai, žemaitiškai, bet ir angliškai, rumuniškai. Džiugu, kad muzika, ritmas sujungė mus visus. Muzika turi būti gyva. Ji turi nešti žinią, kad pasaulis ne merdi, tik laukia savo progos, vėl sužibėti visomis, pačiomis šviesiausiomis spalvomis. Kas benutiktų, gyvenat su muzika labai svarbu būti panašiam į upę – sruventi, tekėti, byloti gyvybę ir jos didžiulę jėgą.

 

Šiaulių l.-d. „Voveraitė“

meninio ugdymo mokytoja Diana Polekienė,

ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jūratė Kaciucevičė,

priešmokyklini ugdymo mokytoja Viktorija Tvaskūnienė

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.