Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla sėkmingai vykdo tarptautinį projektą

Vilma Gapšienė

Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė, įgyvendindama tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ (angl. „Blue shirts green shorts“), kasdien patiria naujų išgyvenimų, atradimų, įdomių ir įsimintinų akimirkų, nes projektu siekiama sužadinti  mokinių domėjimąsi aplinkosaugos klausimais, motyvuoti mokinius kritiškai ir globaliai mąstyti, siekti mokinių aktyvumo ir įsitraukimo į veiklas, susijusias su ekologija.

 

Projektą sudaro penkios pagrindinės dalys: klimato kaita; tarša; energijos resursų mažėjimas, žaliavų perdirbimas; miškų kirtimas, nykstančios rūšys bei miesto planavimas ir tvarumas, kurias visos šalys partnerės – Lietuva, Ispanija, Italija, Slovėnija ir Turkija – siekia įgyvendinti.

 

Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla yra šio projekto koordinatorė, todėl mokyklos bendruomenė ne tik aktyviai įsitraukia į projekto veiklų įgyvendinimą, bet savo idėjomis sėkmingai dalijasi su šalimis partnerėmis. Džiaugiamės, kad šiuo – visiems sunkiu laikotarpiu dėl Covid-19 pandemijos, mokyklai sėkmingai pavyko užmegzti draugiškus santykius su visomis šalimis partnerėmis. Nuotolinio susitikimo metu šalys prisistatė: apibūdino savo šalį, miestą (gyvenvietę), mokyklą, papasakojo apie savo šalies kultūrą, papročius, tradicijas ir sutarė tokius susitikimus organizuoti kartą per mėnesį.

 

Džiugu tai, kad šiuo metu jau esame antrajame etape ir įgyvendiname projekto veiklos plano antrąją temą – „Klimato kaita“, tad kūrėme bendrą plakatą klimato kaitos tema, o mokiniai, apibendrindami šią temą, gamino žodžių, atspindinčių klimato kaitą, korteles, kurias kiekviena klasė sudėliojo į vieną bendrą klasės plakatą. Kurdami plakatus vaikai ne tik gilino žinias klimato kaitos tema, bet ir tobulino anglų kalbos žinias.

 

Kalėdos – tai laikotarpis, kai kiekvienas norime dalintis gerumu ir patys laukiame stebuklo, tikime paslaptimi ir norų išsipildymu… Šventinė nuotaika ir susitelkimas bendram tikslui šią savaitę apgaubė ir „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenę, kuri aktyviai įsiliejo į projekto tikslų įgyvendinimą – susibūrė kurti neįprastų Kalėdinių eglučių. Mokykloje jaukiai suspindo sumirgėjo pačios įvairiausios eglutės, pagamintos iš antrinių žaliavų. Kiekviena jų – ypatinga, savita ir nepakartojama, paliesta kiekvieno širdies ir pačių nuoširdžiausių linkėjimų artimiesiems, šalia esančiam geriausiam draugui, mokytojui ir draugams iš Italijos, Turkijos, Ispanijos, Slovėnijos, kurie taip pat kūrė eglutes savo mokyklose.

 

Šiuo metu Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai drauge su anglų kalbos mokytoja ruošiasi nuotoliniam susitikimui su savo naujaisiais draugais, ketindami pasveikinti juos gražių artėjančių švenčių proga ir aptarti tolesnes veiklas, kurių imsis jau kitais, 2021 metais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.