Metodinis renginys „Nuotolinio mokymo organizavimas „Teams“ aplinkoje“

Dalia Lapėnienė
,
Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos direktorė
Vilma Milašiūnaitė
,
direktorės pavaduotoja ugdymui

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla gruodžio 1 d. surengė metodinį susitikimą „Nuotolinio mokymo organizavimas „Teams“ aplinkoje“.

Metodinį renginį, kuriame buvo dalijamasi vertinga patirtimi, vedėme mes, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos direktorė Dalia Lapėnienė ir pavaduotoja ugdymui Vilma Milašiūnaitė.

 

Gerosios patirties sklaidos renginio metu dalintasi patirtimi, kuri įgyta organizuojant mokymą nuotoliniu būdu Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykloje. Mokykla yra globalaus „Microsoft“ parodomųjų mokyklų tinklo narė, turinti „Microsoft Showcase Schools“ statusą. Mokymas šiuolaikiškai ir mokymosi pasiekimų gerinimas naudojant informacines technologijas – vienas mokyklos prioritetų nuo 2011 metų. Nuotolinis mokymas mokykloje vyko ir vyksta nuosekliai ir sklandžiai.

 

Vertingos patirties skleidimo renginio tikslas – perteikti gerąją patirtį vadybinėje plotmėje, organizuojant mokymą nuotoliniu būdu. Renginio metu analizuotas mokyklos darbo organizavimas, mokytojų bendradarbiavimo ypatumai, mokinių mokymosi pasiekimų stebėsena, švietimo pagalbos užtikrinimas bei bendruomenės sutelktumo stiprinimo ir nuotolinio ugdymo kokybės gerinimo strategijos.

 

Taip pat kalbėtasi apie svarbiausias skaitmenines mokymosi priemones, kuriomis naudojamasi: veiklų kalendorius, mokomosios užrašinės, apklausos, įrašai. Be jų neįsivaizduojama nuotolinė pamoka, galimybė integruoti įvairias svetaines į bendradarbiavimo ir komunikavimo aplinką „Teams“. Bendras šių priemonių taikymas sąlygoja pamokų sėkmingumą mokant nuotoliniu būdu.

 

Mokytojai planuoja pamokas, įrašo. Pateikiamas mokymosi turinys, aiškinamos sąvokos, vertinimo kriterijai, struktūruojamos užduotys ir nuorodos į papildomus skaitmeninius mokymosi objektus. Pamokų užrašinėse įsivertinama, kiek pasiekti pamokos tikslai. Atsiskaitomuosius darbus mokytojai pateikia naudodamiesi darbų funkcionalumu. Svarbus susitarimų vienodumas ir nuoseklus jų laikymasis visoje mokykloje.

 

Mokymas nuotoliniu būdu dažnam mokytojui tampa iššūkiu, nes reikalauja permąstyti mokymo metodiką, rasti priemonių mokymui virtualioje erdvėje. Kita vertus, nuotolinio mokymo keliami iššūkiai gali būti sėkmingai sprendžiami dalijantis ir bendradarbiaujant.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.