Šiaulių profesinio rengimo centro mokiniai ir Sardinijoje rūpinasi gamta

Kristina Lašien, Jūratė Baltutienė
,
mokytojos

Kovo 21–25 dienomis Šiaulių profesinio rengimo centro „Erasmus+“ projekto „Save Our Seas“ komanda turėjo jau antrąjį mokinių ir mokytojų mobilumą, kuris šį kartą vyko Italijoje, Sardinijos saloje. Oristano mieste susirinko šalys-partnerės iš Lietuvos, Portugalijos, Bulgarijos, Italijos. Viduržemio jūra bei jos pakrantės – šio mobilumo svarbiausia tema.

 

Pirmąją dieną Oristano liceo classico S.A. De Castro mokiniai ir mokytojai projekto dalyviams pristatė savo pranešimus apie Sardinijos salos ypatumus, jos pakrantes, fauną, florą bei žymiausias ir lankomiausias vietas. Apibendrindami gautą informaciją, mokiniai atliko ir keletą testų „Kahoot“ platformoje. Vėliau, šeimininkų italų lydimi, mobilumo dalyviai lankė žymiausias Oristano vietas, klausėsi apie jas gidų pasakojimų, miesto savivaldybėje buvo priimti ir pasveikinti paties miesto mero.

 

Antrąją dieną intensyvus darbas vyko mokykloje. Mokiniai susipažino su augalais, saugančiais Viduržemio jūros pakrantes nuo erozijos, turėjo galimybę juos pamatyti ir paliesti gyvai. Suskirstyti į tarptautines grupes, rinko medžiagą apie šiuos augalus, taip bendraudami tarpusavyje, tobulino savo anglų kalbos įgūdžius, o įtvirtindami įgytas žinias atliko įvairias užduotis. Mūsų Šiaulių profesinio rengimo centro mokiniai, kurie atstovavo Lietuvai, davė interviu vietiniam laikraščiui apie projektą ir jo naudą.

 

 

Kitos trys dienos buvo skirtos išvykoms į San Giovanni di sinis (pusiasalį). Mokiniai buvo pakviesti ir į gamtininkų gelbėtojų stotį, kurioje jie tapo liudininkais kaip plastikas žaloja vandens vėžlius.

 

Mobilumą vainikavo švaros akcija – di Capo San Marco paplūdimio valymas nuo plastiko. Mokiniai kartu su mokytojais per kelias valandas surinko daugiau nei 200 kg plastiko šiukšlių. Apie šią akciją rašė ir keli Sardinijos laikraščiai.

 

Vizitas Sardinijoje sukrėtė ne tik savo nepakartojamu gamtos grožiu, bet ir didele žmogaus naikinamąja jėga. Dalyviai suvokė savo teigiamą bei neigiamą indėlį gamtai, todėl ateityje tikrai elgsis atsakingiau ir sąmoningiau.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.