Saugesnio interneto savaitė Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje

Rita Nemanienė
,
Šiaulių „Romuvos“ prog-jos informacinių technologijų mokytoja

Minint Saugesnio interneto dieną Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje surengta „Saugesnio interneto savaitė 2021“, kurios tikslas – atkreipti bendruomenės dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Mokykloje „Saugesnio interneto savaitės 2021“ renginiai prasidėjo STEAM (gamtos mokslų, inžinerijos, technologijų, menų ir matematikos taikymas) akademijos parengtomis nuotolinėmis užduotimis 5–8 klasių mokiniams „Informatinis mąstymas ir saugumas internete“.

 

Šią savaitę mes, informacinių technologijų mokytojos Rita Nemanienė ir Jolanta Zemleckienė, vedėme netradicines informacinių technologijų pamokas „Kas slypi internete ir ką turi žinoti?“. Pamokose norėta atkreipti mokinių dėmesį į bendravimo internete kultūrą, informacijos dalijimosi galimybes ir neatsakingo elgesio virtualioje erdvėje pasekmes.

 

Šeštokai įsitraukė į tarptautinio „eTwinning“ projekto „Computer and health. How did I study at home?“ veiklų vykdymą, kūrė projekto logotipus, plakatus. Taip pat mokiniai dalyvavo nuotolinėse edukacinėse saugaus interneto pamokėlėse „Internetiniai žaidimai“, „Asmeninė informacija internete“, „Žalingas turinys internete“, „Internetiniai draugai“, kuriose draugiško interneto meškiukas bendravo tiek su vaikais, tiek su ekspertais, pasakojo, kaip būti saugesniems, kai naudojamės internetu.

 

Nepamiršti ir 1–4 klasių mokiniai, jiems teminės saugesnio interneto veiklos surengtos neformaliojo švietimo užsiėmimų metu. 5–6 klasių mokinių komanda „Romuviečiai“ dalyvavo  Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje, jie puikiai atsakė į klausimus, susijusius su saugumu internete.

 

Dar vienas „Saugesnio interneto savaitės 2021“ renginys – Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos ir Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos mokinių draugiškas turnyras „Kurkime geresnį internetą kartu“, į kurį pakvietėme mes, informacinių technologijų mokytojos Nijolė Bružaitė ir Rita Nemanienė. Turnyras vyko mokymui(si) ir vertinimui skirtoje „Kahoot!“ aplinkoje, mokiniai gavo puikią galimybę pasitikrinti žinias ir darbo įgūdžius virtualioje erdvėje.

 

Surengta ir nuotolinė paskaita „Patyčios ir smurtas socialiniuose tinkluose: kaip atpažinti ir apsiginti?“, kurioje kalbėta, kad į saugaus interneto sąvoką svarbu įtraukti patyčių ir psichologinio smurto socialiniuose tinkluose temą. Istorijos, kai vaikai, paaugliai ir net suaugusieji patiria patyčias ir smurtą socialiniuose tinkluose, visuomet atsiduria ir žiniasklaidos centre. Tokie reiškiniai palieka ne tik psichologines traumas, skatina smurtą, nukreiptą į save, bet ir lemia kitą procesą – patyčių socialiniuose tinkluose tendencingą kartojimąsi, savo socialinio statuso demonstravimą ir pan.

 

Paskaitą skaitė Justina Maciūnaitė, Kūrybinių industrijų fakulteto lektorė, naujienų portalo „Delfi“ žurnalistė. Mokinių mintys po paskaitos įrodo, kad ši tema labai aktuali ir svarbi, šia tema būtina kalbėti ir kalbėtis, kad užkirstume kelią patyčioms.

 

Kiekvienais metais vasario mėnesį prisimename ir primename, kad naršant internetą privalu elgtis saugiai. Tačiau, norėčiau pabrėžti, kad naudojantis internetu reikia elgtis saugiai ir atsakingai ne tik vasarį, bet ištisus metus.

 

Ritos Nemanienės nuotrauka

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.