eTwinning projektas „Žaidžiu, kuriu, pasaulį atrandu“

Miglė Stankevičiūtė
,
Kauno l.-d. „Šarkelė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Žaidimai vaikams – gyvenimo ir lavinimosi būdas. Žaisdami vaikai įgyja žinių, sugebėjimų, naujų įgūdžių, patirties, išmoksta bendrauti, bendradarbiauti, patiria daug džiugių emocijų, formuojasi vertybinės nuostatos. Žaidimai ir vaikai – neatsiejami vieni nuo kitų. Šiuolaikinių ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų ugdymo procese vis labiau ima vyrauti judėjimas, veiksmas, įgyjamų žinių taikymas praktikoje. Todėl Kauno lopšelio-darželio „Šarkelė“ „Pelėdžiukų“ grupė nusprendė dalyvauti tarptautiniame etwinning projekte „Žaidžiu, kuriu, pasaulį atrandu“, kadangi žaidimas tampa mokymusi prasmingai veikiant.

 

Projekte dalyvauja 9 skirtingų Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogės bei viena pedagogė iš Turkijos. „Žaidžiu, kuriu, pasaulį atrandu“ projekto kūrėjos yra Virginija Paužienė ir Rasa Simonavičienė su kuriomis jau ne kartą teko dalyvauti įvairiose projektuose. Projekto trukmė – nuo 2020 spalio mėn. iki 2021 balandžio mėnesio. Šio projekto pagrindinis tikslas yra išmokyti vaikus kuo įvairesnių žaidimų, kurių metu ugdomas kūrybiškumas, mąstymas, vaizduotė, vikrumas, pastabumas.

Projekto veiklos

Šio projekto metu kartu su vaikais žaidėme tokius visiems žinomus žaidimus kaip „Sugedęs telefonas“, „Pele, pele pas ką žiedas žydi“, „Nupiešk uodegą“, kurie lavina pastabumą. Taip pat žaidėme vaidmeninius žaidimus, kurių metu inscenizavome pasaką „Pirštinė“. Vaikai su pirštų lėlėmis žaidė šią pasaką, kurią prieš tai matė vaidinamą jų mokytoją, girdėjo sekamą pasaką. Inscenizacijų metu lavinamas kūrybiškumas, kadangi vaikai žaidžia, improvizuoja, bando atkartoti, ką girdėjo. Kartu su „Pelėdžiukais“ žaidėme ir didaktinius žaidimus (kepėme blynus, sekėme liežuvio pasaką), kurie lavina kūrybiškumą, vaizduotę, sakytinę kalbą, smulkiąją motoriką. Kartu su muzikos mokytoja Greta vaikai įsivaizdavo, jog joja į miestą ir grojant muzikai šoko, atkartojo įvairius judesius. Vaikams įsimintiniausias žaidimas buvo su popieriumi. Šio žaidimo metu vaikai įsivaizdavo, jog tai yra sniegas, tad lipdėme gniūžtes, žaidėme sniego karą, gaminome snaiges. Projekto metu vaikams taip pat teko galimybė pasimatyti su projekto partneriais internetinio susitikimo metu, kuriame pristatė savo mėgstamiausią žaidimą. Kartu su projekto partnerėmis dalinamės veiklomis, gerąją patirtimi, kurią pritaikome savo grupėje. Ir nors projektas jau įpusėjo, dar laukia smagūs internetiniai susitikimai ir kūrybiniai žaidimai.

Daugiau apie projektą skaitykite čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.