Rytoj įvyks nuotolinis ministrės J. Šiugždinienės ir Ukrainos švietimo ir mokslo ministro susitikimas

Birželio 16 d., ketvirtadienį, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė nuotoliu kalbėsis su Ukrainos švietimo ir mokslo ministru Serhiy Shkarletu. Ministrai aptars į Lietuvą atvykusių ukrainiečių švietimo klausimus.

 

„Aptarsime nuotolinio mokymosi Ukrainos mokyklose galimybes bei tarptautinės Ukrainos mokyklos veiklą Lietuvoje apsigyvenusiems karo pabėgėliams. Svarbu, kad visi mokiniai, ypač abiturientai, turėtų visas galimybes sėkmingai baigti mokslo metus. Tam, kad nauji mokslo metai visiems prasidėtų sklandžiai, prašysiu kolegos iš Ukrainos paskatinti į Lietuvą atvykstančias šeimas registruoti vaikus Lietuvos mokyklose. Norime, kad visi vaikai mokytųsi – abi šalys tuo rūpinasi“, – sako ministrė J. Šiugždinienė.

 

Lietuvos darželius ir mokyklas lanko per 10 tūkst. iš Ukrainos atvykusių vaikų, aukštosiose mokyklose studijuoja apie 500 studentų. Lietuvoje gyvena daugiau kaip 21 tūkst. nuo karo bėgančių ukrainiečių vaikų.

 

Lietuvos Vyriausybė ukrainiečių švietimo Lietuvoje reikmėms šiais mokslo metais jau yra skyrusi per 10 mln. Eur.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.