Rugsėjis Butrimonių gimnazijoje

Renata Balčiūnienė
,
Butrimonių gimnazijos mokytoja

Butrimonių gimnazijoje ši Rugsėjo 1-osios šventė – išskirtinė, jos formatą ryškiai pakoregavo pandemijos situacija šalyje. Išgyvenę nemažai dvejonių ir svarstymų, pasirinkome tęsti tradiciją – rengiant šventę, kuri ypač svarbi pradedantiems kelionę į mokslo žinių šalį pirmokėliams bei jų tėveliams, tačiau ne mažiau svarbi ir dvyliktokams, kuriems šis rugsėjo skambutis mokykloje jau paskutinis.

 

Kitoks sugrįžimas į mokyklos erdves padvelkė ir džiaugsmu, ir lengvu nerimu, ir nostalgija buvusių rugsėjų pradžios laisvumui, tačiau parodė visos bendruomenės susitelkimą ir atsakomybę: šventė vyko gimnazijos vidiniame kiemelyje dalyviams atsakingai laikantis saugaus elgesio, atsižvelgiant į epidemiologinės situacijos rekomendacijas.

Palinkėta kantrybės ir atsakomybės

 

Mokslo ir žinių diena tradiciškai pradėta iškilmingomis šv. Mišiomis Butrimonių Išganytojo bažnyčioje, jas už gimnazijos bendruomenę aukojo klebonas Virgilijus Balnys, abiturientams paskyręs apmąstymams nuteikiantį pamokslą.

 

Gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, sveikindamas bendruomenę su naujaisiais mokslo metais, dėkojo už rekomendacijų laikymąsi, linkėjo atradimų ir kūrybos džiaugsmo, kantrybės ir atsakomybės. „Naujuosius mokslo metus pasitinkame jau penktąjį kartą iš eilės laimėję respublikinį Edukacinių erdvių konkursą – vadinasi, dirbame ir mokomės vienoje geriausiai savo erdves tvarkančių mokyklų Lietuvoje, linkiu, kad šis rezultatas atsispindėtų ir ugdymosi rezultatams. Už šį laimėjimą dėkoju visai bendruomenei, ypač džiaugiuosi aktyviais tėveliais, kurie prie gimnazijos veiklos prisideda ne kritika, o diskusijomis ir realiais darbais“, – kalbėjo V. Valvonis.

Direktorius pasidžiaugė atnaujinama mokymo baze bei erdvėmis: trijuose kabinetuose įrengti kondicionieriai, netrukus darbo vietas praturtins planšetiniai bei nešiojamieji kompiuteriai, daugelio mėgiamame gimnazijos jaunimo rūsyje, laimėjus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo projektą, bus įrengti šeši nauji modernūs treniruokliai.

 

Dalyvavo garbingi svečiai

 

Šventėje dalyvavęs Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, sveikindamas su Mokslo ir žinių diena, pabrėžė, kad Butrimonių gimnazija nuolat išlaiko prestižą bei teikia kokybišką ugdymą, ir palinkėjo nepristigti noro siekti žinių, vienam kitą palaikyti. Gimnazijos bendruomenę taip pat pasveikino akademikas Algirdas Sliesaravičius, Butrimonių bendruomenės „Šviesa“ pirmininkė Zita Lukoševičienė ir seniūnas Andrius Karlonas, įteikęs voką su piniginiu prizu, skirtu šių mokslo metų pažangiausiai klasei – nugalėtojai.

Prizą įsteigė Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, Butrimonių seniūnijos seniūnas Andrius Karlonas, Butrimonių Išganytojo bažnyčios klebonas Virgilijus Balnys, dalyvavę šventėje Alytaus rajono savivaldybės tarybos nariai Zita Lukoševičienė ir Kęstutis Patinskas.

Išraiškinga meninė kompozicija gimnazijos kiemelyje

 

Tradiciškai suliepsnojo gimnazijos aukuro ugnis, simbolizuojanti kūrybos galią, ryžtingą žinių siekį. Šviesią emociją paskleidė muzikos mokytojos Neringos Valvonienės vadovaujamo gimnazijos choro dainos apie mokyklą, svajones ir ryžtą įveikti kliūtis. Širdžių ir dvasios ugnį nepaprastai išraiškingai perteikė šokių mokytojos Živilės Patinskaitės vadovaujamo būrelio šokėjai. Iškilmingas gimnazijos abiturientų garbės ratas išreiškė gyvenimui subrandinusių dvylikos mokyklinių metų prasmę.

Rugsėjo 1-oji šventiškai pasitikta ir Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkciame skyriuje.

 

Gimnazijos bendruomenė džiaugiasi priimtu sprendimu surengti šventę – bet kokiomis sąlygomis puoselėjant gražią nenutrūkstamą tradiciją, be jos naujų mokslo metų pradžia atrodytų liūdnoka, nes Rugsėjo pirmoji visuomet jaudinanti, kupina vilčių, optimizmo, motyvacijos siekti ir tobulėti jausmų pliūpsnio. Tokios emocijos ir pozityvaus nusiteikimo mokiniai, jų tėvai bei mokytojai neabejotinai visada pasiilgsta, todėl ši diena tampa ryškiu atspirties tašku kiekvieniems mokslo metams.

Šį kartą kitokia rugsėjo pradžia nudažo mokyklinį gyvenimą kitomis spalvomis, tačiau Butrimonių gimnazijos bendruomenė pasirengusi susitelkusi dirbti bei įveikti naujus iššūkius.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.