Viso pasaulio mokymuisi pereinant į skaitmeninę erdvę – pripažinimas Lietuvai

Silvija Kuprionytė

Išmanių mokymosi sprendimų kūrėjos „Šviesa“ sukurta skaitmeninio ugdymo aplinka „EDUKA klasė“ pripažinta vienu iš 50-ies inovatyviausių edukacinių startuolių Šiaurės ir Baltijos šalyse. Svarbų įvertinimą lietuvių produktas pelnė kasmetiniuose Šiaurės Europos „HolonIQ Nordic-Baltic EdTech“ apdovanojimuose.

 

Šiaurės šalių ir Baltijos regionas visame pasaulyje garsėja inovatyviais pedagogikos, inovacijų ir edukacijos sprendimais, todėl „HolonIQ Nordic-Baltic EdTech“ apdovanojimuose kasmet išskiriami pažangiausi produktai, keičiantys mokymosi pobūdį ir atveriantys naujas galimybes. Šiemet konkurse buvo vertinama per 700 sprendimų, kurie buvo vertinami pagal pritaikymo rinkoje, produkto kokybės, komandiškumo, kapitalizacijos ir pozityvių pokyčių kriterijus.

 

Išmanųjį sprendimą kūrusios „Šviesos“ skaitmeninių produktų skyriaus vadovė Gabija Jurevičiūtė sako, kad šis svarbus įvertinimas motyvuoja ir toliau siūlyti aukščiausius standartus atitinkantį mokymo turinį mokiniams ir mokytojams.

„Šiandien „EDUKA klasėje“ galima rasti per 25 tūkst. skirtingų užduočių, o jų bankas nuolat pildomas. Kiekvieno mokomojo dalyko turinį galima diferencijuoti pagal individualius mokinio gebėjimus, o skaitmeniniai sprendimai išsiskiria ir tuo, kad gali būti nuolat atnaujinami, keičiami ir pildomi. Kad mokinių rezultatai būtų dar geresni, nuolat investuojame į sklandų sistemos veikimą ir efektyvumą“, – pasakoja ji.

 

„HolonIQ Nordic-Baltic EdTech“ konkurso organizatoriai vertino pažangaus ugdymo startuolius virtualios ir papildytos realybės, dirbtinio intelekto, STEAM ir programavimo, robotikos, kalbų mokymosi ir kitose kategorijose. „EDUKAI“ skirtas įvertinimas mokymosi išteklių ir mokymosi aplinkos kategorijoje.

 

„Švietimas – viena dinamiškiausių sričių, kur kasdien keičiasi ne tik ugdymo turinio, bet ir formos reikalavimai. Praūžusi pandemija parodė, kad turint tinkamus įrankius, efektyviai mokytis galima ir nuotoliniu būdu. Todėl ir dabar investuojame į informacinių sistemų palaikymą, pagalbą vartotojui ir kitus techninius sprendimus“, – sako G. Jurevičiūtė.

 

2018 m. įkurta „HolonIQ“ platforma siekia sujungti skirtingų šalių ugdymo specialistus, idėjas ir finansinius išteklius, siekiant rasti geriausius ir efektyviausius šiuolaikiško ugdymo sprendimus. Organizacija kasmet skelbia labiausiai pasiteisinusių edukacinių sprendimų sąrašus skirtingose Europos ir viso pasaulio šalyse.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (2)

  • Andrius

    Klaidas sistemoje išsitaisykit, inovatoriai. Vaikai sprendžia užduotis ir pastoviai bijo, kad teisingų atsakymų neužskaitys. O mokytojai turi papildomai rankiniu būdu pertikrinti, nes sistema tiek inovatyvi, kad nesugeba sulyginti žodžių nepaisant didžiųjų ir mažųjų raidžių.

    • Augutis Kučinskas

      Nežinau nei vienos inovatoriškos sistemos, kuri neturėjo bug’ų. Net e.bankininkystėje jų pasitaiko. Aiškų, ne kritinių, bet išlenda. Ir tas klaidas (bug’us) reikia taisyti. Tik klausimas, ar produkto savininkus pasiekia straipsnių komentarai 🙂 Todėl visada geriau apie klaidas informuoti tiesiogiai kūrėjus 😉