Respublikiniame rašinio konkurse – laureatai iš Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos

Aušra Vaitkienė
,
Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams su visuomene

Jau tryliktą kartą Lietuvos sporto muziejus organizavo mokinių rašinio konkursą apie Lietuvos sportininkus. Ne pirmus metus šiame konkurse dalyvavo ir Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokiniai, nes sportui mūsų mokykloje skiriama daug dėmesio, o geriems sportininkams jaučiama pagarba.

 

Praėjusių metų rašinio konkurso tema, pasak organizatorių, buvo ypatinga – „Ką gyvenime turėčiau nuveikti, kad mane prisimintų?“. Nelengva, tačiau pamąstyti apie gėrį, kilnią viltį, nelengvų darbų esmę bei prasmę ir dalyvauti šiame rašinio konkurse ryžosi net vienuolika Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokinių.

 

Vasario 27 d. Lietuvos sporto muziejuje vyko mokslinė-praktinė konferencija, kurioje muziejaus direktorius Pranas Majauskas, pasveikinęs konkurso dalyvius ir jų mokytojus, pasidžiaugė, kad konkursas pasiekė savo tikslą: paskatino mokinius domėtis sportiniu gyvenimu ir pastebėti sportininkų asmenybių ypatumus, vertybes bei poelgius, išliekančius mūsų atmintyje. Plačiau apie šių metų rašinio konkursą kalbėjo vertinimo komisijos nariai. Jie išsamiai aptarė konkursinius darbus (jų buvo daugiau kaip du šimtai), išsakė rašinių privalumus bei trūkumus ir paskelbė nugalėtojus.

 

Džiugu, kad net trys „Žemynos“ progimnazijos mokiniai tapo šio konkurso laureatais. Tai – penktokės Austėja Kavoliūnaitė ir Paulina Kvedaravičiūtė (mokytoja Aušra Vaitkienė) bei septintokas Meinardas Kakanis (mokytoja Dalia Liorančienė). Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti laureatų diplomais ir prizais.

 

Rašiniai apie sportininkų geriausias savybes ne tik skatina mokinius domėtis sporto pasauliu, bet ir įkvepia juos tobulėti fiziškai bei dvasiškai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.