Respublikinė mokinių kompozicijų nuotraukų paroda „Pavasaris puodelyje“

Akvilė Stonienė, Jurgita Žukauskienė
,
mokytojos

Balandžio mėnesį vyko respublikinė mokinių pavasarinių kompozicijų nuotraukų paroda „Pavasaris puodelyje“, kurią organizavome mes, Šiaulių „Saulės” pradinės mokyklos mokytojos Akvilė Stonienė ir Jurgita Žukauskienė, padedant IT specialistui Donatui. Parodos tikslas – plėtoti vaikų kūrybinę kompetenciją ir domėjimąsi gamta, ugdyti skaitmeninių technologijų naudojimo įgūdžius, patirtines veiklas.

 

Net 46 dalyviai, priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai iš Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Ukmergės, Panevėžio, Marijampolės ir kitų miestų, kurdami pavasarines kompozicijas puodelyje, atskleidė savo gebėjimus pastebėti, kaip po žiemos miego bunda gamta, lašantys varvekliai kuria gražiausią melodiją, kurią papildo grįžtančių paukščių balsai…Vaikų darbuose atsispindi pavasariui būdinga sodriai žalia spalva, o rožinė, geltona, violetinė liejasi tarpusavyje, susijungdamos į gražiausią natiurmortą. Fotografijose puikuojasi vis aukščiau kylančios ir skaisčiau šviečiančios saulės budinamos žibutės, krokai, raktažolės, šalpusniai, į kuriuos žiūrint tiesiog negalima nesišypsoti ir nesidžiaugti… Visas šias gražias pavasario akimirkas, panaudodami įvairią gamtinę medžiagą, savo fantaziją, kūrybą, vaikai įamžino fotografuodami išmaniaisiais telefonais, fotoaparatais, planšetėmis.

 

Dalyvaudami Šiaulių ,,Saulės“ pradinės mokyklos inicijuotoje respublikinėje mokinių kompozicijų nuotraukų parodoje ,,Pavasaris puodelyje“, pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinukai ne tik įgijo naujos patirties, bet ir patyrė džiugių išgyvenimų, daugiau laiko praleido gamtoje, tapo fiziškai aktyvesni, o tai labai svarbu šiuo visiems sunkiu laikotarpiu, kai dėl COVID-19 pandemijos vaikai didžiąją dienos dalį praleidžia namuose prie kompiuterių ekranų.

 

Kviečiame visus ne tik pasigrožėti fotografijomis, kuriose įamžintos nuostabios, vaikų akimis pastebėtos pavasario akimirkos, bet ir patiems pabandyti atrasti džiaugsmą, fotografuojant gamtoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.