Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų paroda „Su meile Klaipėdai“

Edita Gusevė

Šiemet yra minimos 100-osios Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos metinės. Mums, klaipėdiečiams, ši proga yra labai svarbi, todėl Klaipėdos lopšelio-darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos (Jurgita Astrauskaitė, Aušra Montvydienė, Edita Gusevė, Žana Tarozienė, Vaida Liepienė) organizavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų parodą „Su meile Klaipėdai“.

 

Parodos tikslas – padėti vaikui suformuoti visuomeninę kompetenciją, kuriant Klaipėdos krašto simbolį švyturį ir minint 100-ąsias Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metines. Taigi, ruošiantis šiai parodai vaikai pirmiausia buvo supažindinti su švyturiu, kurių Lietuvoje yra net septyni. Pats seniausias švyturys stovi Klaipėdoje. Šių dienų Klaipėdos švyturys yra 44 m aukščio, o jo šviesa sklinda net 33 km. Todėl, jei sugalvotume anksti ryte švyturio šviesą nukreipti link Palangos, palangiškiai ją matytų labai ryškiai ir suprastų, kad klaipėdiečiai jau keliasi. Žinoma, švyturys įprastai nėra naudojamas kaip žadintuvas, jis svarbiausias tiems, kurie išplaukia į jūrą. Švyturio šviesa palydi į ilgą kelią išsiruošusius laivus ir pasitinka atvykstančius, o mes visi nekantriai laukėme kiekvieno į parodą atkeliaujančio švyturio. Todėl norime labai padėkoti visiems atsiuntusiems ir atnešusiems savo darbelius į mūsų darželį.

 

Žinote, šiais laikais gauti laišką yra didelis dalykas. Visus gautus darbelius mūsų vaikai apžiūrėjo, pasidžiaugė, pačiupinėjo. Domėjosi, kokie švyturius kūrusių vaikų vardai, amžius ir iš kur jie pas mus atvyko. Parodoje dalyvavo 39 mokytojai iš dvylikos darželių. Sulaukėme net 112 įvairia technika atliktų vaikų darbelių. Taigi, vaikštant po parodą darželio kieme, skambėjo daugybė susižavėjusių „oho“ ir „žiūrėkit, koks gražus švyturys“. Nuo šiol Klaipėdos pakrantėje stovi ne tik juodai baltas švyturys, o visa galybė spalvotų, dryžuotų, kampuotų, apvalių, linksmų, įdomių, didingų, stilingų ir dar kokių suaugusieji net nesugalvotų švyturių, kurie puošė darželio sienas. Toliau švyturiai keliaus į bibliotekas (Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešoji biblioteka, Pempininkų, Karlskronos padaliniai), kur dar daugiau klaipėdiečių ir miesto svečių galės jais pasidžiaugti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.