Raktažolės žiedai išsiskleidė ir Kuršėnuose

Raimonda Rumbinaitė
,
Kuršėnų Lauryno Ivinskio g-jos mokytoja

Baigiantis balandžiui Zarasuose, nuostabiame ežerų akių krašte, susitiko Lietuvos jaunųjų poetų kūrybos konkurso baigiamojo renginio dalyviai. Konkursui savo darbus pateikė net 56 jaunieji kūrėjai. Į baigiamąjį renginį – šventę, kurią organizavo Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, – pakviesti 26 dalyviai su savo mokytojomis. Šis renginys išaugo iš Aukštaitijos regiono į respublikinį.

 

Organizatoriai pradedančiuosius poetus kvietė į Kūrėjų klubą, siūlydama susitikimą su rašytojais, mokinių darbų vertinimo komisijos nariais Jurgita Jasponyte, Mariumi Buroku, Gintare Adomaityte, Ilona Ežerinyte. Rengėjai siūlė ne tik pabendrauti, pasiklausyti profesionalų patarimų, bet ir paskaityti savo sukurtus eilėraščius. Eilėraščius jaunieji poetai skaitė unikalioje Stelmužės bažnytėlėje, pastatytoje 1650 m. naudojant tik kirvį. O kad nepritrūktų įkvėpimo, renginio svečiams buvo ne tik siūloma ekskursija po Stelmužės bažnytėlę, bet ir leidžiama užeiti į varpinę, pasigrožėti stipriausiu ir seniausiu Europos ąžuolu – Stelmužės ąžuolu, skaičiuojančiu 1500 metus. Medžiui apkabinti reikėtų net 13 jaunųjų kūrėjų, atvykusių į Zarasus, – toks storas ąžuolas.

 

Pasigėrėję Zarasais, paskaitę savo kūrybos Stelmužės Viešpaties Jėzaus Kryžiaus bažnyčioje, aplankę varpinę, nusilenkę Stelmužės ąžuolui galiūnui, susirinkome mokyklos, renginio šeimininkės, fojė, kur dalyvių laukė pagrindinis renginys – Mažosios Pauliaus Širvio premijos įteikimas. Tiesa, didžioji premija įteikiama rašytojams profesionalams. Baigiamajame renginyje dalyvavo ne tik mokyklos šeimininkai, bet ir Zarasų valdžios atstovai.

Malonu, kad į baigiamąją X mažosios Pauliaus Širvio premijos įteikimo šventę buvo pakviesti ir du Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai – Goda Kulikauskaitė (Igc kl.) ir Arnoldas Žebrauskas (IVgc kl.). Arnoldui komisijos sprendimu skirta trečioji vieta ir įteiktas apdovanojimas bei „Poezijos pavasario“ simbolis – Paukštė.

 

Ačiū rengėjams už konkursą, už galimybę atsiverti mokinių sieloms ir žodžiui, už gerumą ir dėmesį, už skambias Zarasų Paulio Širvio progimnazijos ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinių dainas, už dvasingumą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.