Pažinimo žaidimas kviečia į gamtą

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC) pristato jau trečiąjį gamtos pažinimo žaidimo „SURASK JUOS VISUS!“ sezoną.

 

Dalyviams išmaniuoju telefonu reikės „pagauti“ dar 100 visoje Lietuvoje aptinkamų įdomių gyvūnų, augalų ir grybų rūšių. Kiek jų pavyks surasti per vienerius metus? Kas bus pirmasis suradęs visas 100 rūšių? Prisijunkite prie žaidimo ir pradėkite varžytis jau dabar!

 

 

Žaidime gali dalyvauti kiekvienas, prisijungęs prie programėlės iNaturalist, tačiau dėl prizo varžysis tik mokyklinio amžiaus vaikai.

 

REGISTRACIJA mokiniams

 

Visą reikalingą informaciją apie žaidimą, 100 rūšių sąrašą su trumpais aprašymais ir įdomiais faktais rasi žaidimo knygelėje. Ją rekomenduojame atsispausdinti A5 formatu – ji patogi naudoti gamtoje. Sąraše galėsite žymėti jau surastas rūšis.

 

Jei kils su žaidimu susijusių klausimų ar reikės pagalbos, rašykite el. paštu tomas.pocius@lmnsc.lt.

Kokios taisyklės?

 

Iki 2023 metų gegužės pirmosios dienos žaidimo dalyviai Lietuvoje turės surasti kuo daugiau sąraše pateiktų organizmų rūšių, radinius nufotografuoti ir įkelti į programėlę iNaturalist. Kai kurios šių rūšių yra labai dažnos, randamos net ir didmiesčiuose. O kitos – gerokai retesnės. Už retesnes rūšis dalyviams bus skiriama daugiau taškų. Taigi, jei norite laimėti, reikės aplankyti gausybę skirtingų gamtos kampelių. Visas rūšis surasite tik nuvykę į mišką, pelkę, pievą, pakrantę bei daržą kaime. Kai kurias rūšis bandykite tinkliuku pagauti aukštoje žolėje, kitas nufotografuokite kantriai laukdami prie lesyklėlės. Paieška truks visus metus, nes kai kurie organizmai aptinkami tik rudenį, žiemą arba pavasarį.

 

2023 metų gegužės mėnesį daugiausiai taškų surinkę žaidėjai bus apdovanoti! Kaip žaidime sekasi jums ir kitiems žaidėjams gali stebėti čia. Linkime sėkmės žaidime ir daugybės nuotykių gamtoje!

 

LMNŠC inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.