Tarptautinis „eTwinning“ projektas „Water Protectors“

Indrė Mažeikienė
,
Klaipėdos l.-d. „Pumpurėlis“ ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Vanduo – gyvybės šaltinis, kurį reikia saugoti ateinančioms kartoms.

 

Klaipėdos lopšelio-darželio „Pumpurėlis“ ugdytiniai su manimi, ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo mokytoja Indre Mažeikiene, kovo–balandžio mėnesiais dalyvavo tarptautiniame „eTwinning“ projekte „Water Protectors“. Per projektą ugdytiniai gilino savo suvokimą apie vandens svarbą, saugojimą ir tausojimą. Trokšdami sužinoti kuo daugiau informacijos apie šį gyvybės šaltinį, jo reikšmę žmogui, gyvūnui, augalui, vaikai diskutavo, žiūrėjo mokomuosius filmukus, atliko eksperimentus, tyrinėjo vandens savybes.

 

Projektas vyko bendradarbiaujant su mokytojais iš 3 skirtingų šalių (Turkijos, Lenkijos ir Lietuvos). Šį projektą inicijavo Vakfikebir (Turkija) ikimokyklinio ugdymo įstaigos (Cumhuriyet Anaokulu) mokytoja Demeta Sezer Sarihan ir Sariyer (Turkija) ikimokyklinio ugdymo įstaigos (Sehit Muharren Kerem Yildiz Imam Hatip Ortaokulu) mokytoja Duygu Arga.

 

Klaipėdos lopšelio-darželio „Pumpurėlis“ „Pakalnučių“ grupės vaikai atliko įvairaus pobūdžio užduotis: kūrė logotipą ir plakatą, sugalvojo savo grupės šūkį, dalyvavo gražiausio logotipo ir plakato rinkimuose, keturiomis projekto kalbomis mokėsi ištarti žodį „vanduo“, kūrė kartu su projekto partneriais bendrą virtualią knygutę „Fish’s Request“, atrado daug kitokių veiklų.

 

 

Per vykdytas projekto veiklas ugdytiniai buvo supažindinami su vandens ciklu, vandens svarba gyviems organizmams, apžvelgta ir aplinkosaugos tema, atlikta daug bandymų panaudojant vandenį. Projekto pabaigoje sukurta virtuali projekto veiklų paroda.

 

Dalyvaudami „eTwinning“ projekte vaikai ne tik apibendrino ir įtvirtino žinias, bet ir linksmai bei turiningai praleido laiką, mokytojos stengėsi atskleisti daug įdomių ir nežinomų paslapčių, padėjo suprasti vandens svarbą žmogui ir gamtai. Sėkmingai į kasdienį ugdymo procesą integruota projektinė veikla paįvairino ir praplėtė visų ugdytinių užsiėmimus. Projekto metu buvo užmegzti bendradarbiavimo ryšiai tarp Lietuvos ir užsienio šalių pedagogų.

 

Tikimės, kad tai bus puiki pradžia naujiems bendriems projektams kurti ir įgyvendinti ateityje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.