Pyragų diena – puiki proga sužinoti ir išmokti naujų dalykų

Asta Sviderskienė
,
Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Tikriausiai jau niekam nekelia abejonių tai, kad geriausiai vaikai įsimena tas ugdymo(si) patirtis, kurios jiems sukelia emocijų. Kiekvieną dieną stengiamės, kad mūsų vaikų dienos būtų kuo įdomesnės, ugdomosios veiklos stebintų, sudomintų, skatintų kelti klausimus, kviestų ieškoti atsakymų ir į pasaulį žvelgti tyrėjo akimis! Todėl ir šį kartą, minėdami Pyragų dieną, drauge su ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais norėjome išsiaiškinti, kaip išsikepti pyragą patiems.

 

Supratome, kad turime perskaityti receptą, pasirūpinti reikalingais produktais, pasverti, pamatuoti, suskaičiuoti. Pjaustyti, maišyti, plakti ir kepti – štai kiek darbų turėjome atlikti! Tad nieko nelaukę, pasiraitoję rankoves ir puolėme prie darbo. Vaikų akys žibėjo, smalsumas ir entuziazmas liejosi per kraštus. Dirbo visi – nuo mažiausio nė dvejų neturinčio Mijaus iki pačių didžiausių šešiamečių Rositos, Milanos ir Leono. Kol kepė pyragas, dengėme stalą, ruošėme arbatą. Nepamiršome ir artimiausių draugų pavaišinti.

 

Smagi ir prasminga buvo diena, leidusi išbandyti save, suteikusi ne tik naujų žinių, bet ir glėbį gerų emocijų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.