Projekto „Vaivorykštės vaikai“ partnerių susitikimas Italijoje

Ausma Šereivienė
,
projekto koordinatorė

2018 m. gruodžio 16–22 d. vyko pirmasis tarptautinio „Erasmus+“ KA2 projekto „Vaivorykštės vaikai“ (angl. „Rainbow Children“) partnerių susitikimas Italijoje. Šiame susitikime dalyvavo pedagogai ir mokiniai iš Turkijos, Rumunijos, Graikijos, Lenkijos, Italijos ir Lietuvos.

Į Italiją vykau aš, Šiaulių r. Bubių mokyklos anglų kalbos mokytoja Ausma Šereivienė, socialinė pedagogė, rusų kalbos mokytoja Laima Benikasienė bei mokinės Rugilė Rudminaitė (10 kl.), Gabrielė Grybaitė (10 kl.) ir Austėja Palubinskytė (9 kl.).

Lankėmės San Nicolo ir Rottofreno pradinėse mokyklose, San Nicolo vidurinėje mokykloje. Visur buvome sutikti su dainomis, šokiais, šiltais kalėdiniais sveikinimais, mus supažindino su mokyklų mokytojais, edukacinėmis erdvėmis, galėjome iš arčiau stebėti ugdymo procesą, taip pat maloniai sutiko ir į visus pateiktus klausimus atsakė Rottofreno miestelio meras Raffaele Venezianis.

San Nicolo vidurinėje mokykloje projekto dalyviai pristatė savo šalis, miestus, mokyklas, šalių ugdymo sistemas. Susirinkime buvo aptartos įgyvendintos ir būsimos veiklos, susijusios su projekto tema – migracija, kultūrinis paveldas, gamtos ir istoriniai paminklai, įtraukti į UNESCO saugotinų objektų sąrašą. Partneriai pasiskirstė užduotimis, kalbėjo apie projekto poveikį jame dalyvaujančioms institucijoms, informacijos apie projekto veiklas sklaidą, projekto temos aktualumą.

 

Dalyviai taip pat turėjo galimybę lankytis Genujoje (viename iš pagrindinių Viduržemio jūros uostų) esančiame Migracijos muziejuje Galata Museo Del Mare, Veronoje – mieste, kuris sužavėjo savo senamiesčiu, Grazzano Visconti – kaime, kuris atspindi viduramžių Italijos architektūrą.

Per visą susitikimą dalyviai gilino anglų kalbos žinias, daug sužinojo apie Italijos istoriją, mokiniai susirado naujų draugų, o mokytojai įgijo patirties profesinėje srityje. Susitikimo savaitė netruko prabėgti. Kitas susitikimas vasario mėnesį vyks Graikijoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.