Šviečiantis paveikslas janoniečiams pelnė I vietą

Aurelija Šmitienė
,
ekonomikos mokytoja

Baigėsi Šiaulių verslo inkubatoriaus (ŠVI) kasmet rengiamas respublikinis Verslo plano turnyras, kurį vainikavo dviejų dienų (gruodžio 13–14 d.) mokymai. Turnyro nugalėtoja paskelbta Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos komanda „Wuzle“ – Žydrūnė Šaškevičiūtė (IIc) ir Mantas Čepas (IIc).

Dalyviai prieš išvyką į finalinį Verslo plano turnyro renginį buvo susitikę su Verslo plano mokymų vadovu Alekseju Žaltkovskiu ir gavo užduotį per savaitę sukurti produktą, kuris leistų uždirbti ne mažiau kaip 30 eurų. Taip pat reikėjo parengti produktą pristatančius filmukus ir pasiruošti savo realizuojamą idėją pristatyti vertinimo komisijai.

 

Dvi dienas vykusių mokymų Raseinių rajone, netoli Betygalos esančiame seminarų centre „Kirkšnovė“, tema buvo labai konkreti „Praktinė verslumo treniruotė: tikra idėja, tikra vertė, tikri klientai, tikri pinigai“. Mokymus vedė patyrę lektoriai: „Talentų kartos“ vadovas A. Žaltovskis ir „Cycligo“ startuolio įkūrėja Jurgita Makselytė. Jaunuoliai mokėsi viešojo kalbėjimo, siūlė ir gynė savo idėjas, fantazavo, skaičiavo, diskutavo.

Mokymų pabaigoje vertinimo komisijai buvo pristatyti sukurti produktai ir pasidalyta patirtimi, kaip sekėsi tą produktą realizuoti.

Mūsų gimnazijos nugalėtojų komanda „Wuzle“ sukūrė šviečiantį paveikslą, kurį labai greitai ir sėkmingai pardavė. Žydrūnė gerai piešia, o Mantas išmano technologinius dalykus. Tad gražų Žydrūnės paveikslą Mantas padabino LED lemputėmis – taip šviečiantis kūrinys tapo labai originalus.

Šauniai pasirodė ir kita mūsų gimnazijos komanda „JJGE“. Tai IIIc klasės mokiniai Tautvydas Peleckis, Kristupas Norvaiša ir Rokas Gervetauskas.

 

Verslo plano turnyras – vienas iš Jaunimo verslumo iniciatyvų skatinimo programos renginių. ŠVI įgyvendina šią programą, kurią finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė. Programoje – Ekonomikos ir lyderystės mokykla, išvykos į verslo renginius jaunimui, įvairūs mokymai ir kt. Paskutinis metų renginys jau tradiciškai yra Verslo plano turnyras, kuriame dalyvauja gimnazijų, profesinių rengimo centrų, kolegijų, universiteto komandos. Kasmet pasirenkamos vis kitos temos, šūkiai, skiriamos skirtingos užduotys, bandoma kalbėti apie kuo šiuolaikiškesnį verslą, pavyzdžiui, 2017 m. dalyviai turėjo sukurti verslo planą socialiniam verslui. Pasak ŠVI direktoriaus Aliaus Valio, kasmet prisijungia vis daugiau gimnazijų, o lektoriai pastebi, kad kasmet savotiškai skiriasi ir mokinių grupės, iš viso per 5 metus programoje dalyvavo daugiau nei 200 mokinių.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.