Projekto partneriai paskutinį kartą susitiko Šiaulių r. Meškuičių gimnazijoje

Jurga Bučnienė
,
anglų kalbos mokytoja

Gegužės 1–5 dienomis, KA229 „Erasmus+“ projekto „Mixing & Enriching Us“ partneriai iš Ispanijos, Graikijos, Italijos, Rumunijos ir Lietuvos paskutinį kartą susitiko Šiaulių r. Meškuičių gimnazijoje ir savo partnerystės veiklas pradėjo vykdyti Lietuvos sostinėje, Vilniuje, kur Meškuičių gimnazijos mokiniai projekto dalyviams pravedė ekskursiją po Vilniaus senamiestį ir supažindino su svarbiausiais kultūros ir istorijos paminklais.

 

Antrąją susitikimo dieną gimnazijos bendruomenė svečius pasitiko liaudiškais šokiais, pristatė savo mokyklą, šalį. Projekto svečiai savo pristatymuose papasakojo apie savo mokyklos mokinių ankstyvojo mokyklos nelankymo prevenciją ir įtraukųjį ugdymą, piešė plakatus, išbandė Ebru meno piešimo ant vandens techniką. Svečiai lankėsi Kryžių kalne.

 

Trečiąją susitikimo dieną svečiai vyko į Kurtuvėnų regioninį parką, kuriame lankėsi edukacinėse erdvėse, svirne, žirgyne, ragavo, jau tradicija tapusiu, smuklės kumpį. Taip pat grožėjosi parko panorama nuo Girnikų kalno.

 

 

Ketvirtąją projekto dieną, po pažinties su Šiauliais, svečiai buvo pakviesti į liaudišką vakaronę Meškuičių gimnazijoje. Skambėjo kapelos griežiamos lietuviškos dainos ir šokiai, nuo trepsėjimų aidėjo parketas, svečiai išmoko ne vieną lietuvišką šokio žingsnelį. Projekto dalyviams buvo įteikti sertifikatai, visi vaišinosi tradiciniais lietuviškais kepiniais. Po vakaronės jaunimas linksminasi diskotekoje.

 

Projekto susitikimą užbaigėme susitikimu su rajono vadovais bei ekskursija į Naisius.

Labai gaila, bet projektas jau baigtas, bet liko neužmirštami įspūdžiai lankantis visose penkiose Europos šalyse.

 

Projektui finansinę paramą suteikė Europos Sąjunga.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.