Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 5–8 kl. mokinių Micro:bit kompiuteriukų programavimo turnyras „Jaunieji inovatoriai“ 

Lina Tankelevičienė, Kristina Juodeikienė, Ingrida Donielienė

2023 m. gegužės 4 dieną Šiaulių Dainų progimnazijoje vyko Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 5–8 kl. mokinių Micro:bit kompiuteriukų programavimo turnyras „Jaunieji inovatoriai“.  

 

Turnyrą pradėjo Šiaulių Dainų progimnazijos muzikos grupė „Šaukštai po pietų” (mokytojas Mantas Babrauskas). Dalyvius pasveikino Šiaulių Dainų progimnazijos pagrindinio ugdymo ir pagalbos mokiniui skyriaus vedėja Laima Zeringiene. Renginio sumanytojos Kristina Juodeikienė (Šiaulių m. Dainų progimnazija), Lina Tankelevičienė (Šiaulių r. Kairių jungtinė mokykla) ir Ingrida Donielienė (Šiaulių m. Ragainės progimnazija) turnyrą organizuoja jau penktą kartą. Turnyro tikslas – populiarinti kompiuteriukų Micro:bit naudojimą ugdymo procese; ugdyti mokinių programavimo gebėjimus, įtraukiant įvairias papildomas priemones: Micro:bit kompiuteriukus, elektronikos komponentus, konstravimo ir meninės raiškos priemones, antrines žaliavas; įtvirtinti programavimo Micro:bit žinias ir įgūdžius, atliekant įvairias užduotis; skatinti mokinius domėtis elektronika, IT ir tiksliaisiais mokslais bei ugdyti mokinių kūrybiškumą, gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti. 

 

Turnyrą sudarė trys dalys: interaktyvioji apklausa, programavimo rungtis ir praktinė – inžinerinė rungtis. Kol buvo skaičiuojami turnyro rezultatai, visi mokiniai gavo dar vieną inžinerinį iššūkį – susiburti į komandas ir drauge statyti bokštus. 

Kiekvienas dalyvis individualiai ir komandoje pademonstravo savo gebėjimus, pritaikė programavimo ir konstravimo žinias bei įgūdžius, mokėjimą būti komandos nariu.  

 

Turnyro nugalėtojai: 

I vieta atiteko Šiaulių Dainų progimnazijos komandai (Ugnius Urbonas, Kajus Vasiliauskas), mokytoja Kristina Juodeikienė. 

II vieta atiteko Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos komandai (Kasparas Kvasauskas, Dovydas Kojalis, Tajus Grigorjevas, Justinas Šėrys), mokytoja Snieguolė Bagočienė. 

III vieta atiteko Šiaulių Ragainės progimnazijos komandai (Gerardas Steponavičius, Deinas Barzinskas, Gondas Paluckas, Dovydas Prižgintas), mokytoja Ingrida Donielienė. 

 

Interaktyvioje viktorinoje mokiniai per 10 minučių turėjo atsakyti į 20 klausimų apie Micro:bit kompiuteriukus, jų programavimą.  

I vieta INTERAKTYVIOJE VIKTORINOJE atiteko Kerniui Sungailai, Šiaulių Medelyno progimnazija, mokytojas Marius Sketerskas. 

I vieta INTERAKTYVIOJE VIKTORINOJE atiteko Airidui Šeriui, Šiaulių r. Kairių jungtinė mokykla, mokytoja Lina Tankelevičienė. 

II vieta INTERAKTYVIOJE VIKTORINOJE atiteko Vyteniui Ligeikiui, Šiaulių Dainų progimnazija, mokytoja Kristina Juodeikienė. 

II vieta INTERAKTYVIOJE VIKTORINOJE atiteko Kajui Lukoševičiui, Šiaulių r. Kairių jungtinė mokykla, mokytoja Lina Tankelevičienė. 

III vieta INTERAKTYVIOJE VIKTORINOJE atiteko Kajui Vasiliauskui, Šiaulių Dainų progimnazija, mokytoja Kristina Juodeikienė. 

 

Programavimo rungtyje komandos programavo komandos pavadinimą, animaciją, žaidimų kauliuką, kurio rezultatas buvo rodomas ekrane papurčius Micro:bit, temperatūrą ir laikmatį. 

I vieta PROGRAMAVIMO RUNGTYJE atiteko Šiaulių Dainų progimnazijos komandai (Ugnius Urbonas, Kajus Vasiliauskas), mokytoja Kristina Juodeikienė. 

I vieta PROGRAMAVIMO RUNGTYJE atiteko Šiaulių Ragainės progimnazijos komandai (Gerardas Steponavičius, Deinas Barzinskas, Gondas Paluckas, Dovydas Prižgintas), mokytoja Ingrida Donielienė. 

II vieta PROGRAMAVIMO RUNGTYJE atiteko Saulės pradinės mokyklos komandai (Saulė Šimkutė, Rokas Grajauskas, Deinas Šiaulys, Neringa Jasaitė), mokytoja Neringa Urbonienė. 

III vieta PROGRAMAVIMO RUNGTYJE atiteko Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos komandai (Kasparas Kvasauskas, Dovydas Kojalis, Tajus Grigorjevas, Justinas Šėrys), mokytoja Snieguolė Bagočienė. 

 

Praktinėje – inžinerinėje rungtyje komandos per 40 min. sukūrė ir suprogramavo inžinerinius projektus „Pasirinktos šalies atributika”. Buvo sukurtas Pizos bokštas, net du Eifelio bokštai, Vilniaus Gedimino pilis, Lietuvos, Vokietijos vėliavos. 

I vietą PRAKTINĖJE – INŽINERINĖJE RUNGTYJE iškovojo Vilniaus „Sietuvos“ progimnazija (Kasparas Kvasauskas, Dovydas Kojalis, Tajus Grigorjevas, Justinas Šėrys), mokytoja Snieguolė Bagočienė. 

II vietą PRAKTINĖJE – INŽINERINĖJE RUNGTYJE iškovojo Šiaulių Dainų progimnazija (Ugnius Urbonas, Kajus Vasiliauskas), mokytoja Kristina Juodeikienė. 

III vietą PRAKTINĖJE – INŽINERINĖJE RUNGTYJE iškovojo Šiaulių Ragainės progimnazija (Gerardas Steponavičius, Deinas Barzinskas, Gondas Paluckas, Dovydas Prižgintas), mokytoja Ingrida Donielienė. 

 

 

Dėkojame IT mokytojai ekspertei Snieguolei Bagočienei (Vilniaus „Sietuvos“ progimnazija), IT ir fizikos mokytojui Mariui Sketerskui (Šiaulių techninės kūrybos centras, Šiaulių Medelyno progimnazija), vyresniajai pradinių klasių mokytojai Neringai Urbonienei (Šiaulių Saulės pradinė mokykla), IT mokytojai metodininkei Linai Tankelevičienei (Šiaulių r. Kairių jungtinė mokykla), IT mokytojai metodininkei Ingridai Donielienei (Šiaulių Ragainės progimnazija) ir IT, gamta ir žmogus vyresniajai mokytojai Kristinai Juodeikienei (Šiaulių Dainų progimnazija). 

 

Džiaugiamės ir sveikiname jaunuosius kūrėjus! 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.