Projekto „Papildyta realybė 3D“ partnerių susitikimas Šiaurės Makedonijoje

Jurga Bučnienė
,
projektų koordinatorė, angų kalbos mokytoja

Vasario 28–kovo 5 dienomis aš, Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos anglų kalbos mokytoja Jurga Bučnienė, matematikos mokytoja Jūratė Lukošiūnienė ir direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams, IT specialistas Gvidas Razanovas jau trečią kartą susitiko su „Erasmus+“ projekto  „Papildyta realybė 3D“ (angl. „Augmented reality 3D“) partneriais iš Turkijos, Italijos, Estijos bei Šiaurės Makedonijos. Visų partnerių susitikimas vyko gyvai Second Gymnasium 7 Marsi mokykloje, Tetovo mieste, Šiaurės Makedonijoje.

 

Pirmąją vizito dieną mokyklos mokiniai, pasipuošę tautiniais rūbais, pristatė savo mokyklą, mokymo(si) bazę, supažindino su ugdymo(si) procesu. Svečius iš keturių Europos šalių iškilmingai pasveikino mokyklos administracija. Taip pat buvome pakviesti į oficialų susitikimą su Tetovo miesto meru.

 

Šio susitikimo tikslas – susipažinti ir išmokti naudotis 3D spausdintuvu, įgytas žinias perteikti mokiniams ir taikyti savo pamokose kaip mokymo metodą, skatinti mokinius kuo daugiau naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, bendradarbiauti, siekiant susipažinti su inovacijomis ir dalintis gerąja patirtimi. Projekto partneriai turėjo puikią galimybę dalyvauti seminare, kurio metu susipažinome, kaip veikia 3D spausdintuvai, kokia yra šios šiuolaikinės skaitmeninės priemonės naudojimo praktika, kaip ši priemonė yra taikoma švietime, turėjome galimybę praktiškai išbandyti šios skaitmeninės technologijos dizainą ir eskizų projektavimą, išsiaiškinome 3D spausdintuvo pagrindines savybes.

 

Mūsų susitikimą vainikavo apsilankymas valstybiniame Tetovo universitete, kuriame vienas iš universiteto profesorių pristatė AR/VR ir STEM laboratorijas, virtualios realybės (VR) akinius, papasakojo, kokiu tikslu naudojami VR akiniai ir kaip jie veikia. Patys turėjome puikią galimybę „pasivaikščioti“ virtualioje realybėje naudodami VR akinius.

 

 

Vizito metu taip pat neapsiėjome be kultūrinių bei pažintinių veiklų. Aplankėme nuostabųjį Matka kanjoną, gidas aprodė ir papasakojo apie visas Šiaurės Makedonijos sostinės ir didžiausio miesto Skopjė įžymiąsias vietas, iš kurių didžiausią įspūdį paliko Motinos Terezos memorialinis namas, lankėmės  Ohride, slidinėjimo centre Popova Sapka.

 

Nekantriai laukiame kito susitikimo Estijoje.

 

Finansinę paramą projekto įgyvendinimui suteikė Europos Sąjunga. Projekto Nr. 2020-1-TR01-KA229-092974_3.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.