Projekto „Olimpinė karta“ mokymai pedagogams ir mokiniams

Pedagogai kviečiami į mokymus, kaip panaudoti sporto veiklas ugdant, o 8 klasių ir vyresni mokiniai – įgyti žinių ir praktikos organizuojant sporto renginius ir juos viešinant. Sausio pabaigoje ir vasario pradžioje vyksiantys mokymai – švietimo projekto „Olimpinė karta“ dalis.

„Sporto pasaulyje visas dėmesys ir laurai tenka atletams, tačiau varžybos neįvyktų be organizatorių, apie jas mažai kas sužinotų be žiniasklaidos pateikiamų žinių. Rengiame mokymus, kurie leidžia mokiniams daugiau sužinoti apie šias sritis iš profesionalų ir išbandyti praktiškai, – kalbėjo Olimpinio švietimo direkcijos vadovė Vita Balsytė. – Kita vertus, sportininkams būtų sunku pasiruošti be juos ugdančių trenerių. Mokyklose treneriais tampa pedagogai, todėl jiems svarbu žinoti, kaip bendrauti su mokiniais, juos sudominti. Tikimės, kad šie mokymai pagelbės tai padaryti.“

 

Viena šių metų naujovių mokymuose mokiniams – dėmesys socialiniams tinklams, kurie užima vis didesnę gyvenimo dalį. Su vaizdo turinio kūrimu supažindins populiarus kūrėjas Paulius Mikolaitis (Paul de Miko), apie savo santykį su viešumu papasakos žinomi sportininkai. „Olimpinės kartos“ mokymai bus surengti sausio 31 – vasario 2 d. Druskininkuose, kur vyks didžiausias metų žiemos sporto renginys – „LTeam olimpinis žiemos festivalis“.

Pedagogų mokymuose bus galima sužinoti apie projekto „Olimpinė karta“ galimybes, mokinių įtraukimą per sporto veiklas, olimpinių vertybių ugdymo programą ir jos integraciją mokyklose.

Jaunųjų sporto renginių organizatorių mokymuose dalyviai galės susipažinti su sporto renginių organizavimo specifika, pagrindiniais principais ir vėliau juos panaudoti praktiškai – gavę finansavimą surengti sporto renginį savo mokykloje. Mokymuose gali dalyvauti mokyklos komanda iš 2–4 mokinių.

Sporto komunikacijos (viešinimo) mokymai pakvies mokinius iš pirmų lūpų sužinoti apie sporto fotografų, reporterių, vaizdo klipų kūrėjų darbą, sportininkų santykį su socialiniais tinklais ir iš karto išbandyti save šioje srityje per žiemos olimpinio festivalio renginius. Mokymuose gali dalyvauti 1–2 mokiniai iš vienos mokyklos.

 

Išsamesnė informacija apie mokymus – www.LMZ.lt.

Registracija į mokymus vyks iki sausio 25 d. užpildžius elektroninę formą. Mokymus, maitinimą ir apgyvendinimą finansuoja organizatoriai. Dalyviai atsakingi tik už atvykimą į Druskininkus iki mokymų vietos. Dalyvių skaičius ribotas, todėl registracija gali pasibaigti anksčiau.

 

„Olimpinė karta“ – ilgalaikis projektas, skirtas vaikų ir jaunimo olimpiniam ugdymui, olimpinių idėjų ir sporto kaip ugdymo priemonės sklaidai Lietuvoje. Projektą organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, jame dalyvauja ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir bendrojo ugdymo mokyklos.

Vaizdo reportažas iš 2017 m. mokymų – www.youtube.com/watch?v=OTaHwDrVjYg.

 

Organizatorių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.