Kaunas ir vėl taps jaunųjų matematikų sostine – suburs mokinius iš visos Lietuvos

Paskutinį pirmojo metų mėnesio šeštadienį į Kauno technologijos universitetą (KTU) rinksis 9–12 klasių mokiniai iš visos Lietuvos – sausio 26 d. KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultete (MGMF) vyks 30-asis, jubiliejinis, garsaus matematiko prof. Jono Matulionio vardo nacionalinis jaunųjų matematikų konkursas.

„Šio konkurso tikslas – ne tik skatinti mokinius domėtis matematika, bet ir sudaryti sąlygas intelektualiai parungtyniauti, pasitikrinti, ką jaunuoliai sugeba, o kur dar reikėtų pasitempti. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad kasmet konkursas pritraukia šimtus mokinių ir jų matematikos mokytojų iš visos Lietuvos“, – sako KTU MGMF dekanė doc. dr. Bronė Narkevičienė.

 

Gabiausi šalies mokiniai savo matematikos žinias ir analitinį mąstymą išbandys spręsdami fakulteto dėstytojų parengtas užduotis, o geriausiai jas išsprendę bus apdovanoti įvairiais prizais.

Jaunųjų matematikų lauks ne tik konkursas, bet ir pramogos: išsprendus uždavinius vyks protų mūšis, linksmoji daugiakovė, įdomiosios fizikos demonstracijos, o mokytojai bus pakviesti dalyvauti seminare „Mokinių matematinių gabumų ugdymas, sprendžiant uždavinius“, kurį ves KTU MGMF docentės dr. Laima Papreckienė ir dr. Genovaitė Zaksienė.

Dalyvauti vilioja ne tik prizai

 

Šiemet jaunuosius matematikus prizais apdovanos gausybė rėmėjų: įmonės „Asseco Lietuva“, „ATEA“ ir jų partneriai, Kauno miesto muziejus, Kauno valstybinis muzikinis teatras, Kauno miesto kamerinis teatras, Klaipėdos dramos teatras, Lietuvos jūrų muziejus, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centras, KTU MGMF profesoriai, bendrovė „Santa Monica Networks“ ir kiti.

Geriausiai pasirodžiusiems prof. J. Matulionio konkurse taip pat suteikiama galimybė be konkurso dalyvauti Lietuvos moksleivių matematikos olimpiadoje. Laimėjimai joje atveria kelius į pasaulinius jaunųjų matematikų konkursus. Nacionalinis prof. J. Matulionio konkursas ypatingas tuo, kad jame gali dalyvauti kiekvienas 9–12 klasių mokinys, besidomintis matematika, – tereikia užpildyti registracijos anketą. „Galimybė dalyvauti suteikiama bet kuriam 9–12 klasės mokiniui, nesvarbu, kokiame Lietuvos mieste jis gyvena. Išankstinės atrankos norint dalyvauti konkurse nėra, nes svarbiausia – domėtis matematikos mokslu“, – teigia doc. dr. Bronė Narkevičienė.

Prof. J. Matulionis – legendinis Lietuvos matematikas

 

J. Matulionis (iš knygos „Matematikas Jonas Matulionis. Gyvenimo stotys“)

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultete, dar J. Matulioniui esant gyvam, prof. Vidmanto Pekarsko iniciatyva pradėti rengti pirmieji prof. Jono Matulionio vardo nacionalinio masto jaunųjų matematikų konkursai. Ši tradicija tęsiama kasmet.

Daug metų dabartiniame KTU dirbęs J. Matulionis 1950 m. parašė ir išleido 80 spaudos lankų apimties dvitomį „Aukštosios matematikos“ vadovėlį. Ši knyga du dešimtmečius buvo vienintelis aukštosios matematikos vadovėlis lietuvių kalba, skirtas aukštųjų technikos mokyklų studentams. Iki mokslo pasiekimų J. Matulionio gyvenimas nebuvo lengvas, tačiau, nepaisant sunkumų, svajonė įgyti išsilavinimą ir tapti pedagogu buvo svarbesnė už viską.

Plačiau apie J. Matulionį.

 

Kauno technologijos universiteto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.