Projekto „MoPic“ pristatymas Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje

Laima Dromantaitė, Karolis Makauskas

Kovo 13 d. Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos ir miesto bendruomenei buvo pristatytas dvejus metus trukęs programos „Erasmus+“ projektas „MoPic“ („Motion pictures at an exhibition“).

Svečiai susipažino su pagrindiniu projekto rezultatu – virtualios realybės muziejumi. Jį kuriant buvo siekiama ištyrinėti ir pažinti istorinius miesto architektūros objektus, apie juos papasakoti šiuolaikinėmis priemonėmis. Muziejaus pagrindas – senų ir naujų nuotraukų, dokumentinių reportažų, muzikos ir filmų dermė.

 

Per renginį surengta gyvoji paroda, kurioje pageidaujantieji galėjo pasitelkę ne tik kompiuterius, bet ir virtualios realybės akinius išvysti projekto įgyvendinimo metu sukurtą muziejų. Projekto komanda taip pat pristatė kai kurias technikas ir kūrybinių dirbtuvių, kurios padėjo kurti muziejų, pavyzdžius, kitas dvejų metų veiklos ištraukas. Daugiausia svečių dėmesio sulaukė žaliojo ekrano, grimo ir vaško liejimo / antspaudų darymo dirbtuvės. Atvykę iš įvairių mokyklų mokiniai su mokytojais domėjosi projekto dalyvių sukurtomis atsiliepimų knygelėmis, nuotraukomis, atspindinčiomis dvejų metų darbo procesą, susitikimus visose šalyse partnerėse.

 

Projektą vykdė keturios šalys: Lietuva, Anglija, Katalonija (Ispanija) ir Alandų salos (Suomija). Mokiniai ir jų mokytojai iš kiekvienos projekto šalies buvo mainų programos dalyviai. Kas pusmetį vis kiti mokiniai vykdavo į svečią šalį, grįždavo per kūrybines dirbtuves įgavę įvairių įgūdžių bei žinių ir pasidalydavo patirtimi su likusiais komandos nariais.

 

Kiekviena šalis partnerė pasirinko po tris istorinius objektus, kurie tapo virtualaus muziejaus pagrindu. Projekto dalyviai Lietuvoje rinkosi tyrinėti Klaipėdos dramos teatrą, Klaipėdos centrinį paštą ir Biržos tiltą bei aplink esančius objektus. Projektu siekiama paskatinti atsigręžti į savo miesto istoriją ir kultūrą.

 

Projekto „MoPic“ virtualus muziejus – https://goo.gl/A1e4s4,

projekto interneto puslapis – https://steiner30.wixsite.com/mopic.

 

Projekto veikla buvo finansuota iš „Erasmus+“ Europos Sąjungos švietimo, ugdymo, jaunimo ir sporto programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Tekstas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.